Skaitmeninė fotografija referatas (2)


Informatikos referatas.

Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Fotografijos istorija. Skaitmeninės fotografijos istorija. Ccd. Pirmoji CCD kamera. Pirmoji skaitmeninė kamera. Skaitmeniniai fotoaparatai. Skaitmeninė fotografija šiandien. Matrica. Objektyvas. Skaitmeninių fotoaparatų rinka. Išvados. Literatūros sąrašas. Lent. 1 – Skaitmeninių fotoaparatų rinkos pasiskirstymas.


Ar kada nors įsivaizdavote, kad šeimos susitikimo nuotraukas galėsite tučtuojau persiųsti kitiems giminaičiams ir draugams, net jei jie gyvena toli? Arba pakeisti išblukusias ir susiraukšlėjusias senelių nuotraukas taip, kad jos atrodytų tarsi būtų padarytos vakar? Skaitmeninė fotografija turi visus šiuos privalumus – ir dar daug daugiau. Be to, jums visai nereikia būti fotografijos ar kompiuterių žinovu, pakanka tiesiog mėgautis neišsemiamomis šios technikos galimybėmis.

Skaitmeninė fotografija yra patraukli ir suteikianti neribotų galimybių. Ji iš esmės atgaivino techniką, teikusią malonumą žmonėms jau beveik du šimtmečius, ir vos per kelis metus tapo viena populiariausių vartotojų veiklos rūšių – ir neatsitiktinai.

Kai kuriems skaitmeninė fotografija yra būtinybė. Skaitmeniniai fotoaparatai sudaro sąlygas tučtuojau peržvelgti savo pastangas taip, kaip tai anksčiau darydavo firmos „Polaroid“ fotoaparatų ir juostelių naudotojai. Galite fotografuoti ir iškart mėgautis rezultatu, be to, ši technika teikia ir kitų privalumų. Kiek kartų, iš fotolaboratorijos paėmę šeimos ar draugų grupės portretą, aiktelėjote pamatę, jog lemtingą akimirką kažkuris iš grupės narių užsimerkė? Galimybė iškart peržvelgti užfiksuotą medžiagą leidžia patikrinti rezultatą ir, jei reikia, pakartoti kadrą.

Žinoma, skaitmeninė fotografija turi daug daugiau galimybių, nei vien greita kadrų apžvalga, o apie jas sužinosite čia.

Priešingai nei tradicinė kameros, vaizdo užfiksavimui bei išsaugojimui naudojančios fotojuostą, skaitmeninės kameros naudoja kietojo kūno įrenginį, vadinamą vaizdo jutikliu. Šiuose nago dydžio silicio lustuose yra milijonai šviesai jautrių (fotosensibilių) diodų, vadinamų fotositais. Trumpai sublykstėdamas, kai tik atidaromas užraktas, kiekvienas fotositas, kaupdamas krūvį, užfiksuoja ant jo krentančios šviesos stiprumą ar ryškumą; kuo daugiau šviesos, tuo didesnis krūvis. Kiekvieno fotosito užfiksuotas ryškumas toliau saugomas kaip numerių seka, kuri gali būti naudojama nustatyti taškelių spalvą ar ryškumą arba rašalo kiekį atspausdintame lape.

Kitas ryškus modelis buvo XapShot, kuris turėjo įmontuotą blykstę, automatinį laiko žymeklį bei neįprastą įkraunamą švino rūgšties bateriją. Prie kameros taip pat buvo specialus komplektas su lanksčiuoju diskeliu, baterija, sąsajos su kompiuteriu plokšte ir programine įranga. Amerikietiška XapShot versija galėjo siųsti TV/VCR signalus, skirtus vaizdo sukimui atgal bei įrašymui. Taip pat buvo labai paprasta programinė įranga, skirta Mac System 6/7 sistemai. Kartu su programine įranga buvo speciali vaizdo fiksavo plokštė, prie kurios prisijungdavo kamera. Vėliau XapShot dirbo su Adobe Photoshop.

 • Informatika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Deividas
 • 16 puslapių (1885 žodžiai)
 • Universitetas
 • Informatikos referatai
 • Microsoft Word 827 KB
 • Skaitmeninė fotografija referatas (2)
  10 - 10 balsai (-ų)
Skaitmeninė fotografija referatas (2). (2016 m. Kovo 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmenine-fotografija-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 03:25