Skaitmeninė knyga


Skaitmenines knygos. Kaip išradimai keičia pasaulį. Permainu knyga. Spausdinta knyga keicia pasauli skaidres. Kokiu permainu atnesa skaitmenines knygos zmogui. Kaip isradimai keicia pasauli pateiktis. Www.skaitmenine knyga vietoj iprastos. Senaja biblioteka keicia skaitmenine. Skaitmeninė knyga referatai. Skaitmeninė knyga ir jaunimas.

Šiandien vis dažniau kalbama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Ką jūs manote apie knygą skaityklėje skaitymo kultūros požiūriu? Kokių permainų žmogui gali atnešti tokie pokyčiai?


Rodos, dar neseniai buvo atrasta pirmoji spausdinimo mašina – Johano Gutenbergo išradimas, knygų spausdinimo staklės, 1455 metais visapusiškai pakeitė pasaulį. Būtent nuo XV amžiaus informacija ėmė plisti spausdintų knygų forma, o naujas technologinis išradimas leido jai sklisti kur kas greičiau, nei seniau. Bet kaip knyga atrodo šiandien? Juk dar neseniai lėkdavome į biblioteką pasiimti knygų, o atvertę jų aptrintus viršelius užuosdavome tą gerai žinomą spaustuvės dažų kvapą, bet mokslininkai prognozuoja visai ne teigiamą jų likimą. Popierinių knygų vietą jau kelerius metus bando užimti skaitmeninės knygos. Kaip jos keičia skaitymo kultūrą? Kokių permainų gali atnešti skaitmeninės knygos?

Mano nuomone, labiausiai keičiasi žmonių požiūris į knygas ir jų, kaip vertybės suvokimas. Senovės Egipte religinio ir valstybinio turinio papiruso ritinėliai iš pradžių būdavo saugomi šventyklose, nes knygos tuo metu buvo šventos, turėjo didelę reikšmę kiekvienam gyventojui. Senovės Graikijoje rašyta ant pergamento, kurį daug paprasčiau saugoti, todėl septintame amžiuje prieš Kristų pradėtos steigti viešosios bei asmeninės bibliotekos, kurios turėjo didžiulę įtaką ir šiuolaikinėms skaitykloms. Garsiausia Antikos biblioteka buvo Aleksandrijoje - tai vienas iš septynių pasaulio stebuklų, pastatytas III a. pr. m. e. Šioje bibliotekoje buvo surinkta daugiau nei 700 tūkst. knygų ir tekstų, pirmą kartą istorijoje sudarytas saugomų rankraščių katalogas, atskirai sugrupuoti prozos ir poezijos kūriniai.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (874 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elvinas
  • Skaitmeninė knyga
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitmeninė knyga. (2012 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmenine-knyga.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 15:13
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo