Skaitmeninė tatuiruotė


Įvadas. Pirmas skyrius. Implantuojama tatuiruotė. Rfid. Implantuojamos tatuiruotės istorija. Kam reikia šio implanto? Implanto veikimo principai. Problemos. Biblijos pranašystė. Ateities vizija RFID tatuiruotėms. Antras skyrius. Priklijuojamos skaitmeninės tatuiruotės idėja. Priklijuojamos skaitmeninės tatuiruotės nauda ir funkcijos. Veikimo principai. Nfc. Problemos. Vizija. Trečias skyrius. Kitų gamintojų koncepcijos. Google ir Motorola. „Dattoo“. Išvados. Literatūros sąrašas.


Norėdami tobulėti ir tobulinti save, žmonės stengiasi išrasti įrenginius, kurie palengvintų kasdieninį mūsų gyvenimą. Tačiau vieni kuria atskirus aparatus, kurie funkcionuoja toli nuo mūsų pvz. Kosmose, kiti arčiau. O skaitmeninė tatuiruotė yra toks įrenginys, kuris yra ant mūsų odos arba po ja, o viduje yra elektros grandinės. Šios tatuiruotės yra skirstomos į dvi grupes, implantuojamas ir klijuojamas. Šios technologijos vystosi jau apie 20 metų. Mokslininkai pradėjo nuo ryžio grūdo dydžio aparatų ir šiomis dienomis dirba su kelių mikroonų storio aparatais. Šias laikais susiduriame su laiko stoka ar eilėmis ligoninėje, šis įrengimas padėtų išspręsti tokias problemas ir ne tik jas. Toliau išsamiau paaiškinsiu šios technologijos funkcijas, naudą, veikimo principus.

Tatuiruotė yra tik sąvoka, iš esmės tai yra kapsulė, kuri įsiuvama po žmogaus oda. 1 paveikslėlyje parodyta kaip atrodo tokia kapsulė. Jos dydis siekia 11,5 milimetro. Operacija yra invazinė, tačiau tie kas ją turi teigia, kad jos net nejaučia. Energiją ji semiasi ir iš esmės veikia bevielio RFID ryšio pagalba.

Pirmuosius žingsnius žengėme sukurdami implantuojamą mikroschemą. 1998 metais Britų mokslininkas Kevinas Warvick‘as ją įsitaisė rankoje. Jos funkcijos buvo labai primityvios. Po 9 dienų implantas buvo pašalintas ir iki šiol laikomas viename Londono muziejų. Vėliau panašus implantas naudotas keliose įmonėse, siekiant įdiegti naujovių, o dar vėliau Filipinuose jis buvo naudojamas kaip sekimo prietaisas, kad valdžia galėtų sekti savo piliečius atsitiktiniams žmonėms ją implantuodavo. Ji nebuvo tobula, todėl iki šiol siekiama naujovių. Šie implantai buvo pradėti naudoti, tačiau tik labai siauram žmonų rate. Šią mikroschemą implantuodavosi tik naujovių persekiotojai. Keli iš jų implantavimo operaciją nufilmavo. Vėliau šią technologiją pradėjo pardavinėti VeriChip ir VeriMed firmos, tačiau kilo daugybė nesklandumų dėl žmogaus privatumo teisių. Šiais laikais šį prietaisą naudoja nedaugelis.

Šios mikroschemos pritaikymo sričių yra begalės. Ją plačiai pradėjo naudoti kariuomenėje, imlantuotos technologijos dėka kariškiai gali matyti saviškius karo lauke, ir išvengti šaudymo tarpusavy. Šis įrenginys gali veikti kaip failų talpykla, nors atminties jame yra mažai tačiau ligos istorijai patalpinti pakaktų. Ligoninės priimamuosiuose gydytojai sutaupytų laiko ieškodami paciento kortelės jei šis ją turėtų su savimi, gydytojams tereikėtų nuskaityti mikroschemą ir jie galėtų peržvelgti paciento ligos istoriją. Ši technologija padėtų žmonių atpažinimui, patalpinus į šį implantą tapatybės duomenis ir pan. Taip pat šis prietaisas gali veikti kaip raktas, ar jungiklis, priglaudus jį prie durų spynos, šios atsidaro, analogiškai vyksta su langais ir kt. Kadangi kiekvienas šių implantų turi tam tikrą kodo atitikmenį, atsirado ir galimybė atsiskaityti parduotuvėse, klubuose vienu rankos mostelėjimu, taigi ši mikroschema galėtų pakeisti ir jūsų piniginę. Taigi šis implantas palengvintų mūsų kišenes, nereikėtų nešiotis nei raktų, nei piniginės, galėtume atsirakinti automobilį, namus, atsiskaityti už paslaugas.

  • Microsoft Word 915 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2486 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovydas
  • Skaitmeninė tatuiruotė
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitmeninė tatuiruotė. (2017 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmenine-tatuiruote.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 18:24
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo