Skaitmeninės schemos


Triju busenu logika. Pagrindiniai loginiai elementai. Skaitmeniniai loginiai elementai. Reline apsauga knyga. Loginiai elementai. Skaitmeninės kameros schema. Trigeriai ir trigerinės schemos. Elektronines schemos. Atviro kolektoriaus elementai. Triju busenu loginiai elementai.

Elektronikos referatas. Įvadas. Analoginiai ir skaitmeniniai signalai. Loginės būsenos. Pagrindiniai loginiai elementai ir jų vaizdavimas. Loginių elementų schemos. Trijų būsenų bei atvirojo kolektoriaus ttl elementai. Kombinacinės loginės schemos. Trigeriai ir jų rūšys. Trigerinės schemos. Atminties schemos. Išvados. Literatūra.


Elektroninės skaitmeninės schemos sudarytos is skaitmeninių funkcinių blokų, kurių vidinę struktūrą sudaro baziniai loginiai elementai. Loginės schemos sudaromos iš vieno tipo bazinių loginių elementų. Pasirinkto bazinio loginio elemento ypatybės lemia daugelį sudėtingos schemos ar net sistemos savybių. Skaitmeninės schemos naudojamos apdoroti skaitmeniniams signalams. Skaitmeninėse schemose informacija atvaizduojama ne tolygiai kintančia įtampa ar srove, o “vienetų” ir “nulių” pavidalu (pvz., jei yra impulsas arba įtampa, laikoma, kad yra 1; jei impulso nėra arba įtampa lygi nuliui, laikoma, kad yra 0). Skaitmeninėse schemose stebimos tik dvi būsenos. Pavyzdžiui, tranzistorius gali būti tik “uždarytas” (kolektoriumi neteka srovė, t.y. varža tarp kolektoriaus ir emiterio yra labai didelė) arba “atviras” (kolektoriumi teka soties srovė, t.y. varža tarp kolektoriaus ir emiterio yra maža). Tokiose schemose įtampa gali būti aukšta arba žema. Tai atitinka logines reikšmes 1 ir 0. Skaitmeninių signalų naudojimo galimybės yra labai plačios. Skaitmeninių signalų privalumas lyginant juos su analoginiais signalais yra tas, kad jie atsparesni triukšmams perduodant telekomunikacijų linijomis, ilgiau galima išsaugoti neiškraipytą informaciją (palyginkime garso įrašus įprastoje magnetinėje juostelėje ir kompaktiniame diske cd-rom). Todėl skaitmeniniai metodai yra naudojami kompiuteriuose, diegiami telefonijoje, radijuje, televizijoje, medicininėje aparatūroje ir kt.

Darbo tikslas: pagilinti žinias apie skaitmenines schemas.

Keliami šie darbo uždaviniai:

1. Susipažinti su loginiais elementais.

2. Įgyti žinių apie loginių elementų schemas, kombinacines logines schemas, trigerines schemas , atminties schemas.

  • Elektronika Referatai
  • 2012 m.
  • Edvinas
  • 20 puslapių (2997 žodžiai)
  • Elektronikos referatai
  • Microsoft Word 385 KB
  • Skaitmeninės schemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitmeninės schemos. (2012 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmenines-schemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:16