Skaitmeninės televizijos perdavimo standartai


Įvadas. Dvb standartas. Isdb standartas. Dtmb standartas. Atsc standartas. Standartų palyginimas. Literatūros sąrašas.


Nuo XX a. antrojo dešimtmečio pabaigos, kai buvo sukurtos pirmosios, eksperimentinės televizijos versijos, televizija labai pasikeitė ir smarkiai patobulėjo. Pradžioje televizija transliuodavo juodai baltą vaizdą į nespalvotus televizoriaus aparatus. Vaizdai buvo šokinėjantys, neryškūs, stringantys. Pirmoji, analoginė televizija, buvo transliuojama kabeliu (kabelinė televizija) ir radijo bangomis (analoginė antžeminė televizija). Analoginės televizijos duomenys, tokie kaip ryškumas, skaistis, garsas, o vėliau ir spalvos buvo perduodamos manipuliuojant staigiais signalo faziniais, amplitudiniais ir dažniniais pokyčiais. Kadangi analoginė televizija naudojo daug parametrų, ji buvo ganėtinai pažeidžiama trikdžiams, o silpnesni signalai būdavo užteršti „sniegu“. Didžiausias proveržis televizijoje nuo spalvotos televizijos 1950-aisiais buvo skaitmeninė televizija, kurios užuomazgos siekia net 1990-uosius. Skaitmeninės televizijos duomenys perduodami jau ne manipuliuojant signalu, o siunčiant skaitmeninį kodą, kuriame užkoduotos spalvos, ryškumas, skaistis ir kiti parametrai. Šiame darbe aprašomi skaitmeninės televizijos transliavimo standartai DVB, ATSC, ISDB ir DTMB. Aprašomi pagrindiniai šių standartų parametrai tarpusavyje palyginami visi šie standartai.

DVB (Digital Video Broadcasting angl. Skaitmeninis Vaizdo transliavimas) yra tarptautiniu mastu pripažintas atviras standartizuotas būdas skaitmeninio turinio transliavimui, naudojant skaitmenines technologijas. DVB standartų plėtojimu užsiima DVB Project, tarptautinės pramonės konsorciumas, susidedantis iš daugiau kaip 270 narių, o standartą platina Europos telekomunikacijų standartizacijos instituto jungtinis techninis komitetas, Europos elektrotechnikos standartizacijos komitetas ir Europos transliuotojų sąjunga. DVB standartas skirstomas į šešias skirtingas grupes, kurios priklauso nuo imtuvų, kuriems perduodamas televizijos signalas:

DVB-SMATV skirtas padalinti vaizdą keliems imtuvams;

Skaitmeninė televizija nešiojamiems aparatams: DVB-H ir DVB-SH;

Šių perdavimo sistemų esminis skirtumas yra skirtingas moduliacijos tipas ir skirtingi klaidų taisymo kodai. Signalų perdavimui DVB-S2 sistemoje naudojamos QPSK, 8-PSK, 16-APSK ir 32-APSK moduliacijos schemas, DVB-T2 naudoja QPSK, 16-QAM, 64-QAM ir 256-QAM, o štai DVB-C2 naudoja bet kurį nuo 16-QAM iki 4096-QAM. Be skaitmeninių audio ir video signalų DVB taip pat transliuojamas duomenų srautas ir grįžtamoji informacija, o dabar kai kurie kanalai transliuoja ir subtitrus.

  • Komunikacijos Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1898 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Skaitmeninės televizijos perdavimo standartai
    10 - 2 balsai (-ų)
Skaitmeninės televizijos perdavimo standartai. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmenines-televizijos-perdavimo-standartai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:18
×