Skaitmeniniai fotoaparatai referatas (2)


Informatikos referatas. Figūra 1 Juosteles dydis. LCD ekranas. Atminites Koretelės. Microdrive - cfii. Secure Digital - SD. Multimediacard - mmc. SmartMedia - SM. Skaitmeninių fotoaparatų veikimas. Kompaktiniai fotoaparatai. Veidrodiniai fotoaparatai. Dydis ir svoris. Žymiausiu gamintojų fotoaparatų kainos. Objektyvai ir blykstės. Vaizdo ieškikliai. Veidrodžių naudojimas reiškia kokybę. Rinkitės gamintoją. Pasidomėkite fotoaparate naudojama optika. Venkite skaitmeninio didinimo. Naudokite didžiausią skiriamąją gebą. Fotografuokite iš arti. Užbėkite įvykiui už akių. Nebijokite reguliuoti jautrumo. Nepiktnaudžiaukite integruota blykste. Pasitelkite vaizdo ieškiklį. Įsigykite papildomą akumuliatorių ar pakraunamų baterijų komplektą. Įvertinkite RAW formato privalumus. Raudonų akių problema. Literatūros sąrašas.


Iš pradžių norėdami kalbėti apie „veidrodinius“ skaitmeninius fotoaparatus, turime išsiaiškinti, kaip apskritai veikia paprasti kompaktiniai skaitmeniniai fotoaparatai.

Nors skaitmeninė fotografavimo technologija labai skiriasi nuo įprastinės, kai naudojama 35 mm fotojuostelė, tačiau skaitmeniniai fotoaparatai turi nemažai panašumų į analoginius. Skaitmeniniai fotoaparatai taip pat turi objektyvus, fotoblykstę, panašų pagrindinių fotografavimo funkcijų valdymą, tačiau labiausiai skiriasi vietoj juostelės naudojamu puslaidininkiniu fotoimtuvu (matrica) bei skaitmeninės informacijos laikmena. Taigi skaitmeniniame fotoaparate vaizdas per objektyvą projektuojamas ne į fotojuostą, o į fotoelementų matricą, iš kurios vaizdas nuskaitomas specializuoto procesoriaus pagalba. Skaitymo procese procesorius elektrinį signalą perveda į skaitmeninį formatą, suspaudžia (suglaudina) ir užrašo informacijos nešėjuje (atmintyje).

Svarbiausi skaitmeninio fotoaparato parametrai yra matrica (skiriamoji geba, matricos dydis, analoginio-skaitmeninio keitiklio (ASK) tipas), optika (fokusavimas, židinio nuotolis), informacijos kaupikliai (naudojama atmintinė/išoriniai kaupikliai, įrašymo formatas), valdymas (automatinis/pusiau automatinis/rankinis ir kt.), sumontuota blykstė ir galimybė prijungti išorinį šviesos šaltinį, LCD ekranas, vaizdo ieškiklis ir prijungimo prie kompiuterio būdai.

Matrica- yra pagrindinis elementas, nulemiantis nuotraukų kokybę ir fotoaparato vertę. Matrica – skaitmeninis fotojuostos atitikmuo, kuris sudarytas iš daugybės šviesai jautrių elementų, vadinamų jutikliais. Jutiklis – tai silicio puslaidininkis, kuris “gaudo” šviesos fotonus (daleles) ir transformuoja juos į elektronus.

Labiausiai populiari CCD matrica. Matrica fiksuoja tik šviesos intensyvumą. Tuo tarpu spalvos gaunamos prieš šviesai jautrius jutiklius sumontavus skirtingų spalvų filtrus. Dažniausiai naudojami trijų pagrindinių spalvų (žalios, mėlynos ir raudonos) filtrai. Matricoje taškai yra išdėstyti į grupeles po keturis: du žali, raudonas, ir mėlynas. Du žali pikseliai reikalingi tam, kad sustiprinti šios spalvos intensyvumą, kadangi žmogaus akis yra labiausiai jautri žaliai spalvai, tad žalia spalva perduoda daugiausiai informacijos apie ryškumą. Kiekvienas taškas jautrus tik savo spalvai ir atspalviams susijusiems su ta spalva. Taigi kiekvienas jutiklis perduoda informaciją apie vieną spalvą, kitos gaunamos interpoliuojant (interpoliacija – tai skaitmeninis taškų skaičiaus padidinimas arba sumažinimas).

Optika – tai lęšių sistema, kuri sufokusuoja iš aplinkos šviesą (vaizdą ) ant matricos. Tai bene svarbiausias fotoaparato elementas, kurio galimybes apibūdina nemažai parametrų.

Skaitmeninis didinimas - tai sudėtingų aparatinių - programinių interpoliavimo algoritmų rezultatas.

Optinis didinimas. Norint nufotografuoti toli esantį daiktą labai svarbus yra objektyvas, galintis priartinti vaizdą, t.y. optinis didinimas, kuris gaunamas keičiant objektyvo lęšių tarpusavio padėtį. Fotoaparatai, turintys didelius optinio didinimo koeficientus (6x ir didesnius), dažnai turi ir specialias vaizdo stabilizavimo sistemas, kompensuojančias rankos virpėjimą.

Židinio nuotolis išreiškiamas milimetrais. Kuo jis mažesnis, tuo "plačiau" gali matyti objektyvas.

Fokusavimas. Norint gauti kontrastingą nuotrauką, fotoaparatas turi žinoti atstumą iki objekto. Šį atstumą galima nurodyti rankiniu būdu, t.y. pačiam nurodant atstumą arba pats fotoaparatas jį nustato, t.y. vadinamas autofokusavimas. Autofokusavimas ne visuomet teisingai gali suveikti esant monotoniniam fonui arba kai tamsu, tuomet gelbsti rankinis fokusas.

Blykstės - Kiekvienas fotoaparatas turi vidinę blykstę. Blykstės efektyvumas išreiškiamas metrais, t. y. kuo atstumas didesnis, tuo blykstė efektyvesnė. Gerai, kai yra galimas išorinės blykstės pajungimas, nes norint gauti itin aukštos kokybės nuotraukas patalpose arba tamsoje, vidinės blykstės galimybių neužtenka, tad tenka naudotis kur kas galingesnėmis išorinėmis blykstėmis. Išorinės blykstės gali jungtis sinchrokontaktinio laido pagalba arba standartinio “pado” pavidalu. Pastarasis būdas yra patogesnis. Naudojant blykstę galima pasirinkti keletą režimų. Dažniausiai naudojamas yra režimas prieš raudonas akis(angl. Red-eye Reduction) , kuris sumažina (bet visiškai nepanaikina) "raudonų akių" efektą.

Diafragma - Tai optiniame objektyvo centre sumontuotas nedidelis įtaisas, reguliuojantis šviesos intensyvumą. Automatiniu režimu veikianti diafragma savo savybėmis labai primena žmogaus akį - ryškioje šviesoje susitraukia, o prietemoje išsiplečia, kad kuo daugiau šviesos patektų į CCD (charge-coupled device, suporintų krūvių) matricą. Įjungus rankinį režimą šį procesą galima valdyti savarankiškai, tačiau prieš tai reiktų atkreipti dėmesį į matricos jautrumą, apšvietimo sąlygas ir ryškumo zoną, kurią norima matyti pasirinktame kadre. Parinkus mažiausias diafragmos reikšmes, t. y. plačiai atvėrus jos angą, ryškus vaizdas bus tik pirmajame plane arba tik toje kadro srityje, kuriai fotografas suteikia pirmenybę naudodamas taškinį apšviestumo matavimą ir fokusavimą. Mažinant diafragmą (nustačius didesnes jos reikšmes) ryškumo zona laipsniškai didėja, todėl visi kadre esantys objektai yra gana aiškūs ir detalūs. Žinoma, nereiktų pamiršti, kad diafragma tiesiogiai susijusi su ekspozicijos (išlaikymo) trukme, t. y. laiko tarpu, kurio metu diafragma lieka fiksuotoje padėtyje vos tik nuspaudžiamas užrakto paleidimo mygtukas. Taigi sumažinę diafragmą nepamirškite pailginti ekspozicijos trukmės ir atvirkščiai. Nereiktų pernelyg piktnaudžiauti ir didelėmis matricos jautrumo reikšmėmis (ypač jei fotoaparatas neturi skaitmeninių trukdžių slopinimo sistemos), nes fotografuojant nepakankamai apšviestus objektus bus sunkiau išvengti vaizdo grūdėtumo.

 • Informatika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Marijus
 • 44 puslapiai (5730 žodžių)
 • Universitetas
 • Informatikos referatai
 • Microsoft Word 192 KB
 • Skaitmeniniai fotoaparatai referatas (2)
  10 - 2 balsai (-ų)
Skaitmeniniai fotoaparatai referatas (2). (2015 m. Spalio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmeniniai-fotoaparatai-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:39