Skaitmeniniai įtaisai


Skaitmeniniai itaisai kas tai. Skaitmeninis grandynas. Skaitmeninio signalo apdorojimo sandoros schema. Laboratorinis skaitmeniniai itaisai.

Elektronikos kursinis darbas. Įvadas. Užduoties analize. Sandoros schema. Principinės schemos modeliavimo rezultatai. Skaitiklio modeliavimas. Skaitiklis ir registrai. Skaitiklis ir registrai su XOR. Informacija apie panaudotus S. I. G. Skaitmeninis integrinis grandynas 74LS. Skaitmeninis integrinis grandynas. Principine schema ir jos veikimo aprašymas. Darbo rezultatų apibendrinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Mes gyvename informacijos laikais, kai beveik viskas yra susieta su elektronika. Vis labiau plinta skaitmeninė elektronika, todėl kad ji daug tikslesnė už analoginę, užima mažesnę vietos dalį, reikalaujanti mažesnių išlaidų. Elektronika labiausiai išsivysčiusi ten kur daug finansuojama į ją, arba didelė jos paklausa. (JAV, RUSIJA, KINIJA...)

Šis kursinis darbas skirtas užbaigti skaitmeninių įtaisų paskaitų ciklą. Skaitmeniniai įtaisai užima labai svarbią vietą elektronikoje. Tobulėjant technikai, tobulėja ir signalo apdorojimo būdai, o tai reiškia, kad visi apdorojimo procesai turi būti labai greiti ir tikslūs. Taip yra todėl, kad visi gamybiniai procesai yra valdomi kompiuterinėmis sistemomis. Lietuvos pramonėje taip pat naudojamos automatizuotos gamybinės linijos. Tokios, kaip “Teo”, kurios bėgant laikui tobulina savo technologijas automatizuojant visus gamybinius procesus. Prižiūrėti automatizuotą liniją yra daug kartų lengviau, bet darbo personalas turi turėti atitinkamą kvalifikaciją. Galime padaryti išvadą, kad skaitmeninė technika ir jos vystymasis gerina žmogaus gyvenimą.

Skaitmeniniai įtaisai. (2014 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmeniniai-itaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:26