Skaitmeninis įtampos matuoklis su PIC18 šeimos mikrovaldikliu


Įvadas. Teorinė dalis. Trumpai apie mikrovaldiklius. Microchip mikrovaldikliai. PIC18 šeimos mikrovaldikliai. PIC18 programų atmintis. Aparatinis dėklas. Duomenų atmintis. EEPROM duomenų atmintis. PIC18 prievadai ir periferiniai įtaisai. Elektrinė-principinė schema. Spausdintinės plokštės (pcb) gamyba. Programos algoritmas. Mikrovaldiklio programa. Mikrovaldiklio programos veikimo paaiškinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Atliekant kursinį darbą svarbu išsiaiškinti naudojamo mikrovaldiklio PIC18F24K22 veikimą, išmokti tinkamai braižyti elektrines-principines schemas bei projektuoti takelius Proteus programoje, tuomet sugebėti juos perkelti ant spausdintinės (PCB) plokštės, ją išėsdinti. Turint išėsdintą PCB plokštę, joje išsigręžioti skylutes ir įlituoti komponentus. Kitas svarbus žingsnis yra programos mikrovaldikliui rašymas bei jos įkėlimas. Atlikus šiuos veiksmus bus galima patikrinti ar įtaisas veikia.

Šio kursinio projekto aktualumas slypi plačiame mikrovaldiklių panaudojime šiandieniniame pasaulyje. Juos galima rasti bet kuriame bent kiek išmaniasniame prietaise. Tuo pačiu mikrovaldikliai yra naudojami ir automobilių elektronikoje, todėl man, kaip būsimam autoelektrikui, yra svarbu suprasti jų veikimą ir sugebėti juos programuoti. Be to, šis projektas suteiks galimybę išmokti pasigaminti PCB plokštę ir leis pagerinti litavimo įgūdžius.

Raidė „F“ esanti mikrovaldiklio pavadinime reiškia, kad įdiegta Flash programų atmintis.

Šioje mano nubraižytoje schemoje vaizduojamas mikrovaldiklis PIC18F24K22, 7 segmentų indikatoriai sujungti magistrale, jungtis programatoriui, maitinimo grandinė. J1 yra jungtis skirta matuoti įtampą nuo 0 iki 20V. D1 yra apsauga nuo sukeisto poliškumo. Jeigu bus sukeistas + ir -, tada diodas neleis pratekėti srovei priešinga kryptimi ir apsaugos nuo pažeidimų įtaiso komponentus. J2 yra jungtis programatoriui, kuriuo galima užprogramuoti mikrovaldiklį tiesiogiai schemoje. J3 yra DC maitinimo lizdas skirtas paduoti nuo 7,5V iki 25V nuolatinės įtampos 7805 stabilizatoriui.

Spausdintinės plokštės gaminimo procesas yra gana ilgas, pradedant jos projektavimu ir baigiant jau paruošta spausdintine plokšte elementų litavimui. Šiame skyriuje aprašomas visas šis procesas ir pateikiamos nuotraukos.

Spausdintinės plokštės braižymas programoje Proteus. Takeliai braižomi apatiniame – bottom copper sluoksnyje. Takelių plotis T40 ir T50. Plokštės matmenys 150x100 mm.

Proteus programoje yra galimybė pamatyti 3D spausdintinės plokštės vaizdą. Taip galima vizualiai įvertinti komponentų padėtis plokštėje bei atstumus tarp jų bei bendrą plokštės vaizdą.

Takelių perkėlimui ant plokštės pirmiausiai yra panaudojamas fotopopierius ir lazerinis spausdintuvas. Atspausdinti takeliai apverčiami ir dedami ant plokštės, imamas iki maksimumo įkaitintas lygintuvas ir prikaitinama. Tuomet truputį palaukiama kol plokštė atvės ir dedama į vandenį, kad fotopopierius atmirktų. Tada yra nuplėšiamas fotopopierius ir nuvalomi jo likučiai.

Vietose, kuriose matosi takelių įtrūkimai ar nutrūkimai (neprisikaitino su lygintuvu), takeliai neryškūs, panaudojamas juodas specialus markeris, su kuriuo yra nupiešiamos trūkstamos atkarpos ar paryškinami takeliai. Tuomet plokštė yra merkiama į ėsdiklį ir ėsdinama. Po ėsdinimo plokštė yra nuvaloma acetonu, kad nuvalyti rašalą, po kuriuo yra vario takeliai.

Sekantis etapas – skylučių gręžiojimas komponentų kojelėms. Panaudotas 0,8mm grąžtelis.

Visų komponentų kojelės įsistatė gerai, tik įtampos stabilizatoriui, 6 ir 2 kontaktų jungtims reikėjo padidinti skylutes, o DC maitinimo lizdui prilituotos prailgintos siauros kojelės. Galiausiai visi komponentai buvo įlituoti atsižvelgiant į jų vietą bei padėtį plokštėje. Keletą takelių pabandyta padengti lydmetaliu, bet dauguma takelių palikti nepadengti.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 25911 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2765 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Skaitmeninis įtampos matuoklis su PIC18 šeimos mikrovaldikliu
    10 - 2 balsai (-ų)
Skaitmeninis įtampos matuoklis su PIC18 šeimos mikrovaldikliu. (2017 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmeninis-itampos-matuoklis-su-pic18-seimos-mikrovaldikliu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:07
×