Skaitmeninis signalų apdorojimas Klausimai ir atsakymai


Skaitmeninis signalų apdorojimas. Namų kontrolinio darbo užduotys. I dalies klausimai. Ką vadiname signalu. Ką vadiname determinuotais signalais. Pavaizduokite pasirinkto dažio harmoninį signalą laiko ir dažnių ašyse. Kaip signalai klasifikuojami laiko kitimo atžvilgiu? Pateikite pavyzdžius. II dalies klausimai. III dalies klausimai.


Determinuotais signalais vadiname tokius signalus, kuriuos galime apibrėžti matematinėmis lygtimis.

Elektrinės grandinės skirstomos į pastovių parametrų tiesines grandines, kintamų parametrų (parametrines) tiesines grandines ir į netiesines grandines.

Superpozicijos principas – kai kelių poveikių veikiamo tiesinės grandinės suminę reakciją galima nustatyti sumuojant jos reakcijas į atskirus poveikius.

Transpozicijos principas – kai pastovių parametrų tiesinės grandinės išėjime neatsiranda naujų dažnių, kurių nėra įėjimo signale. Grandinių išėjime keičiasi tik atskirų spektro komponenčių amplitudė ir fazė.

MIMO – daugiamatės sistemos (multiple-input, multiple-output), vienas iš būdų kaip padidinti pralaidumo savybes belaidėms sistemoms naudojant kelias perdavimo bei priėmimo antenas.

SISO – vienmatės sistemos (single-input, single-output), klasikinis naudojimas vienos perdavimo ir priėmimo antenos.

Jeigu signalas yra vieno nepriklausomo kintamojo funkcija, signalas vadinamas vienmačiu.

Paaiškinkite diskretizavimo periodą ir dažnį. Diskretizavimo periodą pavaizduokite diskretizuotame signale.

Sąlyga Fd>2Fmax užtikrina, kad visos sinusinės komponentės analoginiame signale yra atvaizduotos į atitinkamas diskretinio laiko dažnių komponentes su dažniais pagrindiniame intervale. Taigi jos yra atvaizduotos be dviprasmiškumo ir analoginis signalas gali būti atstatytas be iškraipymų pagal imties reikšmes, naudojant interpoliacijos keitimo kodas-analogas metodą.

Naikvisto dažniu vadinamas diskretizavimo greitis Fd = 2B = 2 Fmax.

Kokie yra kvantavimo būdai ? Du populiariausi kvantavimo būdai: nupjovimas ir apvalinimas.

Pavaizduokite ir paaiškinkite, ką vadiname kvantavimo žingsniu? Kvantavimo žingsniu yra vadinamas skirtumas ∆ tarp dviejų gretimų kvantavimo lygių. Taip pat gali būti vadinamas skiriamąja galia.

  • Microsoft Word 764 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1211 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psychopunk
  • Skaitmeninis signalų apdorojimas Klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitmeninis signalų apdorojimas Klausimai ir atsakymai. (2017 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmeninis-signalu-apdorojimas-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 27 d. 15:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo