Skaitmeninis signalų apdorojimas, kontrolinio darbo užduotys


Skaitmeninis signlaų apdorojimas. Skaitmeninis signalų apdorojimas namų kontrolinio darbo užduotys. Dalies klausimai Ką vadiname signalu? Ką vadiname determinuotais signalais? Užrašykite tokį signalą. Pavaizduokite pasirinkto dažnio harmoninį signalą laiko ir dažnių ašyse. Dažnį pasirinkite. Kokie signalai vadinami neperiodiniais determinuotais ir koks jų spektras. Kaip signalai klasifikuojami laiko kitimo atžvilgiu? Pavaizduokite šiuos signalus. Kaip klasifikuojamos elektrinės grandinės. Kokie principai galioja pastovių parametrų tiesinėms grandinėms. Paaiškinkite superpozicijos ir transpozicijos principų esmę. Kokios sistemos vadinamos MIMO ir SISO. Koks signalas vadinamas skaitmeniniu. Paaiškinkite diskretizavimo teoremą. Pateikite diskretizavimo teoremos taikymo konkretų pavyzdį. Paaiškinkite diskretizavimo periodą ir dažnį. Diskretizavimo periodą pavaizduokite diskretizuotame signale. Ką vadiname Naikvisto dažniu. Pateikite konkretų atvejį. Pavaizduokite ir paaiškinkite , ką vadiname kvantavimo žingsniu. Intervalas Δy = yi - yi , kur i = , ,. , , vadinamas kvantavimo žingsniu. Pavaizduokite kaip susidaro kvantavimo triukšmas? Nuo ko priklauso jo dydis. Kvantavimo triukšmu ξ. Paaiškinkite kuo skiriasi reguliarusis tolygusis ir nereguliarusis netolygusis kvantavimas Reguliaraus. Dalies klausimai Kas yra FIR filtrai? Kokios jų savybės , privalumai ir trūkumai? Kas yra IIR filtrai? Kokios jų savybės , privalumai ir trūkumai. Begalinės impulsinės reakcijos filtrais. Kodėl naudojami korekciniai kodai ir pavaizduokite jų struktūrą. Kokie yra pagrindiniai kodų parametrai.


Signalu vadiname tolydinio laiko funkciją ar diskrečiojo laiko seką, kuri teikia informaciją apie fizikinių reiškinių prigimtį.

Determinuotaisiais vadinami signalai, kuriuos tiksliai galima išreikšti matematinėmis lygtimis. Šių signalų kitimo dėsningumai yra žinomi, jų vertes būsimu laikotarpiu galima numatyti ar prognozuoti. Determinuotųjų signalų modelis išreiškiamas kaip laiko t funkcija:

Pavaizduokite pasirinkto dažnio harmoninį signalą laiko ir dažnių ašyse. Dažnį pasirinkite.

Neperiodiniu determinuotu signalu vadinamas signalas, kuriame nėra laiko intervalo T, kad galiotų sąlyga s(t) = s(t + kT). Neperiodinis signalas laiko atžvilgiu paprastai būna apribotas. Tai įvairūs impulsai, impulsų sekos, nutrūkstantys harmoniniai virpesiai. Savo ruožtu neperiodiniai signalai skirstomi į beveik periodinius ir pereinamuosius virpesius. Neperiodinių signalų spektras yra ištisinis ir vadinamas spektriniu tankiu.

Kaip signalai klasifikuojami laiko kitimo atžvilgiu ? Pavaizduokite šiuos signalus.

Grandinė vadinama pastovių parametrų tiesine grandine, jei ją sudarantys elementų parametrai nepriklauso nuo prijungtos įtampos u, tekančios srovės i, magnetinio srauto Φ ar elektrinio krūvio q. Grandinės, sudarytos iš tolių R, L, C elementų, vadinamos tiesinėmis grandinėmis. Tokios grandinės aprašomos tiesinėmis diferencialinėmis lygtimis su pastoviais koeficientais.

Homogeniškumo savybė rodo, kad tiesinėje grandinėje A kartų pakitus įėjimo signalo amplitudei, grandinės reakcija (išėjimo signalas) taip pat pakinta A kartų.

MIMO (multiple-input, multiple-output)- sistema kuri atvaizduoja sistemos matematinį modelį, tokios sistemos vadinamos daugiamatėmis sistemomis

SISO (single-input, single output)-skirta skaitmeniniams signalams apdoroti ir vienmačių sistemų nagrinėjimo. Vienmatės sistemos turi tik vieną įėjimą ir vieną išėjimą. Jų analizės rezultatus galima taikyti ir pritaikyti daugiamatėms sistemoms.

Disktetizavimo periodas tai laiko intervalas kurio metu vyksta imčių ėmimas, diskretizavimo dažnis tai atvirkštinis diskterizavimo periodui dydis rodantis imčių ėmimo dažnumą.

Nubraižykite šio signalo spektrą ir parašykite koks turi būti šio signalo diskretizavimo dažnis?

Pavaizduokite kaip susidaro kvantavimo triukšmas? Nuo ko priklauso jo dydis?

Paaiškinkite kuo skiriasi reguliarusis (tolygusis) ir nereguliarusis (netolygusis) kvantavimas ?

Reguliaraus kvantavimo metu tolydinių signalų verčių kitimo intervalas suskirstomas į trumpus intervalus, vadinamus kvantais. Kvanto dydis pasirenkamas iš tam tikrų tam signalui suformuluotų reikalavimų.

  • Microsoft Word 3383 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2094 žodžiai)
  • Kolegija
  • Denis
  • Skaitmeninis signalų apdorojimas, kontrolinio darbo užduotys
    10 - 2 balsai (-ų)
Skaitmeninis signalų apdorojimas, kontrolinio darbo užduotys. (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmeninis-signalu-apdorojimas-kontrolinio-darbo-uzduotys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo