Skaitmenizuota rentgenografija


Įvadas. Skaitmenizuota rentgenografija. Skaitmenizuotos rentgenografijos įranga. Veikimo principas. Rentgenografinių vaizdų gavimo principų palyginimas. Skaitmenizuotos rentgenografijos įranga. Vaizdo plokštės. Skaitmenizuotos rentgenografijos privalumai ir trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Statistiniai duomenys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Skaitmenizuotos rentgenografijos istorija pasaulyje prasidėjo 1980-81 metais, tačiau Lietuvą pasiekė vėliau. Skaitmenizacija, tai šiuolaikinis metodas, kuris suteikia daugiau galimybių. Inovacijos yra labai naudingos, jos pagerina rentgenografijos diagnostikos kokybę. Šis metodas, kurio esminis skirtumas nuo tradicinės (konvencinės) rentgenografijos – kasetės, turinčios fosforo plokštę. Daugelyje Lietuvos ligoninių, klinikų, privačių sveikatos priežiūros centrų ar diagnostikos centruose jau yra skaitmenizuota įranga, su kuria darbas yra našesnis ir pranašesnis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, rentgeno spinduliais atliekama 2/3 pasaulyje atliekamų diagnostikos tyrimų. Kadangi ši procedūra yra labai reikalinga, todėl kiekvienas jos atnaujinimas yra labai svarbus ir reikšmingas.

Rentgenografinių vaizdų gavimo principų palyginimas

Taigi skaitmenizuota rentgenografija turi žymiai daugiau privalumų nei senasis rentgenas, juostos ir ekrano sistema. Pasak radiologijos technologės R. Barišauskienės prie senojo dar sovietinių laikų rentgeno įpratusi moteris manė nesugebėsianti išmokti dirbti kompiuterizuota technika. Tačiau dabar ji jaučiasi kaip nuo traktoriaus persėdusi į lėktuvą. Ligoninėje nebėra chemikalais atsiduodančio kambarėlio, kuriame buvo ryškinamos rentgeno nuotraukos. Laborantėms darbas ne tik palengvėjo, bet ir tapo ne toks kenksmingas. Radiologijos skyriuje viskas šalia – rentgeno kabinetai ir pultinės. Todėl radiologijos technologė labai džiaugiasi skaitmenizacija ir naujovėmis.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 452 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1026 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Skaitmenizuota rentgenografija
    10 - 6 balsai (-ų)
Skaitmenizuota rentgenografija. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmenizuota-rentgenografija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:18
×