Skaitmenynių itaisų kursinis darbas


Elektronikos kursinis darbas.

Įvadas. Užduoties analizė. Sandaros schema. Sumatorius. Dešifratorius ir indikatorius. Dviračių nuomos punkto valdymo logika. Normacija apie panaudotus elementus iš gamintojų katalogų. Keturių bitu pilnas sumatorius 74LS283D. Dešifratorius. Segmentų indikatorius. Darbo rezultatų apibendrinimas ir išvados. Informacijos šaltiniai.


Atlikdamas šį projektą naudojausi MUTLTISIM programa, kuri skirta konstruoti ir simuliuoti elektroninės grandinės schemas. Pagal nurodymus sukonstravau ir simuliavau elektroninę dviračiu nuomos punkto valdymo logiką.

Šiais kompiuterių technikos laikais žmonės vis daugiau priklauso nuo kompiuterių. Jie naudoja juos visur, nuo paprastų žaidimų iki pat pačiu galingiausiu kurie atlieka labai ilgas logines funkcijas. Mes vis daugiau priklausomi nuo to kaip kompiuteris atlieka savo užduotį, todėl kuriam vis naujesniu, greitesniu komponentus kad skaičiavimai butu greitesni ir tikslesni.

NI Multisim 12.0 programa sumodeliavau elektroninę dviračių nuomos punkto valdymo logikos schemą. Kuri skirta parodyti kiek yra arba kiek užimtų dviračiu šiuo laiko momentų, ir užimtiems dviračiams kas tam tikrą laiko tarpą priskaičiuoti tam tikrą pinigų sumą.

Schemoje yra 6 jungikliai, jie simuliuoja dviračius. Jeigu jungiklis perjungta i kairę reiškia indikatorius iš kaires rodo kiek dviračiu paimta, jeigu jungiklis prijungtas iš dešines, reiškia indikatorius iš dešinės rodo kiek dviračiu yra pačiam nuomos punkte. Išviso yra 6 dviračiais, tai reiškia, kad žmonės gali pasinaudot tik šešiais dviračiais.

Tarkim žmogus paėmė dvirati, ( indikatorius persikelia į kairę padėti) . Kai jungiklis persijungia i kaire padėti, sumatoriai (74LS183D) sumuoja kiek jungikliu yra kairei padėti , ir jo gaura informacija keliauja i 4-bitu sumatoriu kuris surenka visą gautą informaciją, bet prijungti prie jo indikatorius neišeis nes jis yra BCD kode, todėl mes prijungiam prie sumatoriaus dešifratoriu (74LS47D) Kai jungiklis persijungia i kaire padėti, sumatoriai (74LS183D) sumuoja kiek jungikliu yra kairei padėti , ir jo gaura informacija keliauja i 4-bitu sumatoriu kuris surenka visą gautą informaciją, bet prijungti prie jo indikatorius neišeis nes jis yra BCD kode, todėl mes prijungiam prie sumatoriaus dešifratoriu (74LS47D) ir prie jo jau prijungėm 7 segmentų indikatorių kuris atvaizduoja gauta informacija.

 • Elektronika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Robertas
 • 20 puslapių (1505 žodžiai)
 • Kolegija
 • Elektronikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 869 KB
 • Skaitmenynių itaisų kursinis darbas
  10 - 2 balsai (-ų)
Skaitmenynių itaisų kursinis darbas. (2016 m. Lapkričio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmenyniu-itaisu-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 10:01