Skaitymo nauda


Knygu skaitymo nauda. Skaitymas. Knygu nauda. Rasinys apie skaityma. Skaitymo nauda zmogui. Rasinys apie knygu skaityma. Knygu skaitymas nauda. Knygu nauda zmogui. Knygos nauda. Skaitymo malonumas rasinys.

Skaitymo nauda yra neišmatuojama, skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti demėsio koncentraciją. Knygos praturtina ir teikia gausybę informacijos. Domių pastebėjimų padariau perskaičius knygą "jaunimo skaitymo psichologiniai ypatumai" (v. Rimša), kuris rašo, kad žmogus skaitydamas įsivaizduoja tai, ko nėra matęs, pasineria į herojaus išgyvenamas emocijas, perima bendras vertybes ir taip tapatinantis su herojumi tvirtina savo socialinius ryšius. Be to lavina vaizduotę, atmintį, kūrybiškumą. Be abejo skaitymo nauda yra begalo didelė ir akivaizdi, be to šie įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. Manau, kad žmonės, kurie skaito knygas ,turi didesnę vaizduotę, yra kūrybingesni ir intelektualesni. Skaitymas yra labai svarbus kiekvieno iš mūsų gyvenime, nes knyga yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę. Skaitydamas žmogus įgyja estetinę patirtį. Skaitymas naudingas ne tik tada, kai teikia malonumą, bet ir kai skatina jauną žmogų augti. Teksto malonumo tezę suformulavo prancūzų kultūrologas struktūralistas r. Barthesas, kuris teigė, jog malonus tekstas yra toks, kuris patenkina, pripildo, sukelia euforiją: jis atsiranda iš kultūros, nenutraukia ryšių su ja ir yra susijęs su patogaus skaitymo praktika. Skaitymas - malonumas ir atgaiva sielai, pažinimo ir kūrybos džiaugsmas.
  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (378 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Skaitymo nauda
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitymo nauda. (2012 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitymo-nauda.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:15
×