Skaitymo rūšys ir jo reikšmė studijose


Skaitymo tipai. Skaitymo samprata. Skaitymo nauda. Skaitymo reikšmė. Skaitymo tikslai. Abstrakčių grafinių simbolių. Skaitymo samprata, rūšys. Skaitymo samprata ir rūšys. Skaitymo reikšmė ir nauda. Skaitymas šiuolaikinėje visuomenėje referatas.

Lietuvių referatas. Įvadas. Skaitymo samprata ir funkcijos. Skaitymo rūšys. Apžvalginis, informacinis ir studijinis skaitymas. Greitasis skaitymas. Skaitymo reikšmė studijose. Išvados. Naudota literatūra.


Skaitymas – labai svarbi gyvenimo dalis. Jis ne tik mažina stresą, formuoja dvasiškai brandesnę, labiau apsišvietusią, kultūringą ir socialiai vertingą asmenybę, bet svarbiausia – skaitymas – tai informacijos ir komunikacijos perdavimo priemonė. Savaime suprantama, jog visko perskaityti neįmanoma, todėl belieka tik išmokti organizuoti skaitymą. Pirmiausia reikia apgalvoti skaitymo tikslus: kokie jie? Nuo to priklauso, koks bus skaitymo pobūdis. Vienu atveju mums užtenka suprasti turinį, kitu atveju reikia suvokti kiekvieną autoriaus mintį. Akivaizdu, jog norint išmokti efektyviai skaityti, pirmiausia reikia žinoti skaitymo rūšis bei gebėti pritaikyti turimas žinias. Darbo objektas: skaitymas. Darbo tikslas: išsiaiškinti skaitymo rūšis ir jo reikšmę studijose. Darbo uždaviniai. Išanalizuoti skaitymo sampratą ir funkcijas.

Išanalizuoti skaitymo rūšis. Nustatyti skaitymo reikšmę studijose. Tyrimo metodai: mokslinės ir kitos literatūros analizė.

Šiuolaikinėje visuomenėje skaitymas turi ne vieną apibrėžimą. Daugelis paaiškinimų pažymi, kad visų pirma, skaitymas - tai grafinių simbolių interpretacija. Skaitymas suvokiamas kaip dvigubas procesas: jis reikalauja simbolių atpažinimo ir atitinkamų reikšmių asociacijos su jais. Paprasčiau tariant, skaitant vyksta skaitytojo patirties ir teksto sąveika. Šitokiu būdu skaitantysis mokosi abstrakčiai, logiškai mąstyti, suprasti simbolius ir suteikti jiems prasmę.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2012 m.
  • Laura
  • 10 puslapių (1859 žodžiai)
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 33 KB
  • Skaitymo rūšys ir jo reikšmė studijose
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitymo rūšys ir jo reikšmė studijose. (2012 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitymo-rusys-ir-jo-reiksme-studijose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:13