Skandinaviškų bankų veiklos ypatumai Lietuvoje


Įvadas. Komercinio banko sąvoka. Lietuvoje veikiantys skandinaviški komerciniai bankai. Skandinaviškų komercinių bankų finansinės paslaugos. Skandinaviškų bankų indėlių portfelių palyginimas 2011-2013 metais. Skandinaviškų bankų paskolų portfelių palyginimas 2011-2013 metais. Skandinaviškų bankų pelningumo palyginimas 2011-2013 metais. Socialinė skandinaviškų bankų veikla. Skandinaviškų bankų veikla Lietuvoje po euro įvedimo. Išvados. Literatūros sąrašas.

Olga Buckiūnienė teigia, kad komercinis bankas, tai LR įsteigta kredito įstaiga, turinti licenciją verstis indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimu iš neprofesionalių rinkos dalyvių ir jų skolinimu, prisiimanti su tuo susijusią riziką bei atsakomybę. O Bronislovas Martinkus ir Vytautas Jonas Žilinskas teigia, kad komercinis bankas, tai kredito institucija, savo veiklą grindžianti indėlių ar kitų grąžintų lėšų priėmimu iš juridinių ar fizinių asmenų bei kreditų teikimu ir prisiimanti su tuo susijusią riziką ir atsakomybę. Taip pat Algirdas Jakutis, Vladislovas Petraškevičius ir kt. teigia, kad komercinis bankas - finansinė institucija, iš valstybės gavusi specialią licenciją, kuri leidžia joms priiminėti čekinius ir kitų rūšių depozitus, taip pat suteikinėti kreditus. Apibendrintai galima būtų teigti, kad komercinis bankas - finansinis tarpininkas tarp subjektų, laikančių indėlius banke, ir subjektų, gaunančių iš banko kreditus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia devyni Lietuvos banko licenciją turintys komerciniai bankai bei septyni užsienio bankų filialų taip pat dar turi penkias užsienio banko atstovybes. Lygiai pusė šių finansinių institucijų yra skandinaviško kapitalo (žr. 1 priedą).

Taigi būtų galima teigti, kad skandinaviški bankai yra gausiausia bankų rūšis Lietuvoje, nes jie turi savo filialus visoje Lietuvoje, kitaip tariant būtų galima teigti, kas absoliuti dauguma Lietuvoje esančių bankų yra skandinaviški, nes jie užima apie 80% mūsų šalies bankinės rinkos. Nors šių bankų pagrindinis tikslas, kaip teigia Bronislovas Martinkus ir Vytautas Jonas Žilinskas knygoje „Ekonomikos pagrindai“ - pelnas, nors tai galima pamatyti ir iš apibrėžimų komercinio banko. Kaip teigia, pavyzdžiui Bronislovas Martinkus ir Vytautas Jonas Žilinskas, kad komercinis bankas, tai kredito institucija, savo veiklą grindžianti indėlių ar kitų grąžintų lėšų priėmimu iš juridinių ar fizinių asmenų bei kreditų teikimu ir prisiimanti su tuo susijusią riziką ir atsakomybę.

Bet daugumą žmonių būtent ir renkasi šiuos bankus, kadangi Skandinaviški bankai suteikiamos geresnes sąlygos, nei kitose Lietuvos bankuose, o taip pat ir geras šių bankų susisiekimas bei bankomatų daugiau nei kitų bankų. Kaip teigia, Trukšinas nepriklausomas analitika dar prisidėjo prie šių bankų pasirinkimo ir tai, kad jie į šalies ekonomika atnešė naujausias bankininkystės technologijas, principus, mentalitetą.

išskyriau tris pagrindinius skandinaviškus bankus Lietuvoje, t.y. Swedbank, SEB, DNB bankus, kurių indėlių portfelius palyginsiu 3 metų laikotarpiu (2011-2013 metų).

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2353 žodžiai)
  • Universitetas
  • Janina
  • Skandinaviškų bankų veiklos ypatumai Lietuvoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Skandinaviškų bankų veiklos ypatumai Lietuvoje. (2015 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/skandinavisku-banku-veiklos-ypatumai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:40
×