Skandinavų rašytojai


Halldoras laxnessas. Angelas vakarų rajone pdf kristina steinsdottir.

Norvegų rašytojai. Jensas Bjønebojus. Akselis Sandemosas. Torgrimas Eggenas. Marita Fossum. Josteino Gaarderio. Herbjorg Wassmo. Švedų rašytojai. Eyvindas Olovas Verneris Johnsonas. Axelio Munthes. Torgny Lindgrenas. Marianne Fredriksson. Pero Olovo Enquisto. Karina Alvtegen. Danų rašytojai. Johannesas Vilhelmas Jensenas. Karen Blixen. Jenso Christiano Grøndahlio. Peter Hoeg. Suomių rašytojai Mika Waltari –. Timo.Muka. Kari Hotakainen. Leena Lander. Risto Isomaki. Islandų rašytojai. Thoras Vilhj? Lmssonas. Kristina Steinsdóttir. Sjon Sigurjon Birgir Sigurdsson. Halldoras Laxnessas.

Torgny Lindgrenas. Pirmoji pasirodo jo apysakų ir novelių knyga Gyvatės pėdsakas ant uolos. Vėliau – romanai: Betsabėja (1995), Kamanių medus (1997), Tapytojas Margalapis (2001), Dorė Biblija (2006). Kiekviena knyga ypatinga, išskirtinė. Tiesa, visas jas sieja santykis su Dievu, dažni bibliniai motyvai, kaltės ir atsakomybės problema. Įvykiu literatūriniame pasaulyje vadintina Dorė Biblija. Joje per būdingą skandinavų literatūrai nevisavertį personažą parodomas pasaulio suvokimo galimybių plotis. Gyvatės pėdsake ant uolos supriešinamas formalus asmens tikėjimas ir realiai egzistuojantys incestiniai dalykai. Kamanių meduje du broliai kovoja tarp savęs dėl teisės į gyvenimą, kalbama apie skirtybių konfliktą, vertybių krizę, bet kartu ir apie žmogiškumą, taurumą, tiesą ir meilę.

Timo. K. Muka - (17 Grd 1944 - 27 Birželis 1973) buvo suomių rašytojas, kuris rašė apie žmonių gyvenimą į Laplandije. Savaiminės – konfesinės fantastikos judėjimo dalyvis. Per mažiau nei dešimtmetį 1960 metų laikotarpiu, Mukka iškilo tarsi iš niekur, parašė devynis romanus lyrinės prozos stiliumi, vienas didžiausių literatūros laimėjimų XX amžiaus antrojoje pusėje. Jo du šedevrai yra romanas „Sibiro vaikų dainos“ ir novelė „Dove ir Aguona“ -. po kurio jis nustojo rašyti,mirė jaunas.

Risto Isomaki - gerai žinomas rašytojas, mokslo redaktorius ir aplinkosaugos aktyvistas. Jis dirbo keliuose tarptautiniuose projektuose Afrikoje ir Indijoje. Paskelbė daug non-fiction knygų apie aplinkosaugą, bendradarbiavimo vystymą su Trečiosiomis pasaulio šalimis. Isomäki kūryba apibūdinama kaip mokslinės fantastikos ar ekologiniai trileriai. Jie sujungia kietą mokslinę patirtį bei mokslinių tyrimų pagrindų faktus su fantastinėm ateities vizijom Isomäki pažadina skaitytojus su veikla, kuri skatina susipažinti su naikinančiais žmogaus poveikiais aplinkai.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (3232 žodžiai)
  • Dalykas
  • Skandinavų rašytojai
    10 - 4 balsai (-ų)
Skandinavų rašytojai. (2014 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/skandinavu-rasytojai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:35
×