Skausmingos patirties prasmė lietuvių literatūroje


Potemės 2018. Skausmingos patirties prasmė lietuvių literatūroje.

Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos IVh klasės mokinio Igno Lasio lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos viešoji klaba.

Tema: Skausmingos patirties prasmė lietuvių literatūroje

Autoriai: V.Krėvė, S.Nėris, J.Aputis

XX amžius – tai laikotarpis, kuris tapo bene didžiausiu ir sudėtingiausiu išbandymu žmonijos istorijoje. Pasauliniai karai pasiglemžė milijonus gyvybių, daugybė žmonių buvo ištremti, neteko namų, šeimos, artimųjų. Istoriniai įvykiai keitė žmonių gyvenimus ir požiūrį į pasaulį, formavo naujas kūrybos temas. Tokiems rašytojams priklauso prozininkas, dramaturgas Vincas Krėvė, viena talentingiausių lietuvių lyrikių, Salomėja Nėris bei sovietmečio novelistas, Juozas Aputis. Jų kūryba parodė, kad skausmingos patirtys stipriems žmonėms padėjo užaugti ir juos subrandino, o silpnesnius sužlugdė ar net pražudė.

Apibendrindamas norėčiau pasakyti, kad XX amžiaus rašytojai patyrė skirtingus išgyvenimus. Jie buvo apsupti skirtingos aplinkos ir skirtingai žvelgė į pasaulį. Vincas Krėvė, kuriam rūpėjo parodyti kenčiančią tragišką istorinę asmenybę, Salomėja Nėris, eilėraščiuose atskleidė skausmingą savo patirtį netekus tėvynės, o Juozui Apučiui, pabrėžti sovietmečio žmogaus gebėjimą pasipriešinti smurtui bei žmonių abejingumui. Tačiau nors jie buvo ir skirtingi jų kūryba įrodė, kad iš skausmingos patirties gimsta meniškai vertingi kūriniai kurie moko mus pažinti pasaulį, žmogų ir suprasti tikrąsias vertybes.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1176 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Simas
  • Skausmingos patirties prasmė lietuvių literatūroje
    10 - 6 balsai (-ų)
Skausmingos patirties prasmė lietuvių literatūroje. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/skausmingos-patirties-prasme-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:11
×