Skeleto bei raumenų radiologija


Įvadas. Rentgenologija. Rentgenografija. Rengenoskopija. Magnetinis rezonansas. Kompiuterinė tomografija. Kompiuterinės tomografijos tyrimų galimybės diagnozuojant skeleto – raumenų sistemos pažeidimus. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Uždavinys: Apžvelgti į dažniausius skeleto bei raumenų sutrikimus ir kokiais aparatais yra tiriami pakitimai.

Nustatomas kaulo sustorėjimas (funkcinis ir patologinis),

kaulo suplonėjimas (atrofija – senatvinė t.y. tikroji ir patologinė),

ir kaulo išsipūtimas – esant cistai, osteoblastoklastomai.

Nustatoma osteoporozė: kaulo medžiagos sumažėjimas arba išretėjimas. Skiriama demėtoji osteosklerozė ir bendroji osteosklerozė, kai kaulas yra matinis, homogeninis. Esant bendrąjai osteosklerozei nematyti prašviesėjimo židinių, kurie būna esant demėtajai osteosklerozei;

Nustatoma osteosklerozė: kaulinio audinio pagausėjimas. Padidėja kaulinių trabekulių kiekis, sustorėja žievinis kaulo sluoksnis;

Magnetinio rezonanso (MR) reiškinys pirmą kartą pastebėtas 1939 m., tačiau tiktai 1977 m. buvo atliktas pirmasis žmogaus MR tyrimas.

Nuo to laiko MR greitai tobulėjo. Šiuo metu tai yra ne tik vienas iš informatyviausių, bet ir sudėtingiausių metodų, taikomų diagnostikai. MR tomografijos metu sukuriami vaizdai, panašūs į kompiuterinės tomografijos vaizdus, tačiau jų gavimo būdai iš esmės skiriasi, nes atliekant MR tyrimą nenaudojama rentgeno spinduliuotė.( Radiologijos pagrindai A. Basevičius LSMU, 2013. 222 pslp.)

nuo kurios galimos anesteziologinės komplikacijos. Galimos ir alerginės reakcijos, atliekant kontrastinių medžiagų injekcijas. Tai svarbiausias tyrimas diagnozuojant stuburo intervartebralinių diskų degeneracinius pakitimus, išvaržas. Galima atlikti KT mielografiją – kai į stuburo kanalą įleidžiama kontrastinė medžiaga.

Rentgenologija (radiografija) – metodas, kai vaizdas fiksuojamas rentgeno juostoje. Rentgeno vaizde galima atskirti viena nuo kitos tik 4 kūno medžiagas, Bet tai yra pigus ir patogus tyrimo principas kurį galima naudoti be didelių problemų įvairiose vietose. Pavyzdžiui karo metu tirti sužeistus karius. Nors tai yra senas tyrimas bet vis dar naudingas. Rengenografijos privalumas kad tyrimo rezultatą galima išsaugoti kaip dokumentą ir jį palyginti su kitais tyrimais. Rengenoskopija skirta tirti ertmes, pavyzdžiui pilvo ertmes, storąja žarna, organų judesius. Tačiau šio tyrimo imta atsisakyti dėl didelės apšvytos dozės skirtos pacientui.

  • Microsoft Word 99 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1924 žodžiai)
  • Artūras
  • Skeleto bei raumenų radiologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Skeleto bei raumenų radiologija. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/skeleto-bei-raumenu-radiologija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 17:19
×