Škėma Balta Drobulė analizė


Pasaulis kaip kalėjimas romane balta drobulė. Antanas+skema+balta+drobule+analize. Antanas skema balta drobule mokslo baze. Antanas škėma balta drobulė analizė mokslu baze.

Balta drobulė. Antanas Škėma Antanas Škėma .

Psichologinis (arba filosofinis) romanas.(Mano manymu psichologinis nes daug kalbama apie žmogaus vidinį pasaulį, gilinamasi į mintis, jausmus.Filosofinis, nes keliami būties klausimai, analizuojami.)

Knygos tema yra apie žmogų, palikusį Lietuvą ir besistengiantį pritapti Amerikoje,, kur meniškos sielos žmogus jaučia vienišo ir monotoniško gyvenimo skonį, bei nuolat stengiasi rašyti.

Antanas Garšva – poetas, su ironišku požiūriu į gyvenimą. Jis dirbo viešbučio lifte, kuris jam buvo lyg kalėjimas, kuriame nuolat apsilanko vis skirtingi žmonės, su kuriais visada turi bendrauti mandagiai, bei maloniai. Jis norėjo ištrūkti iš viešbučio rato ir kurti, bet to daryti laisvai jis negalėjo. Nuolat svajodavo apie gyvenimą už viešbučio sienų, ramų, tokį, kokio jis trokšta. Bet jo gyvenimas nebuvo lengvas. Jis lygindavo save su Sizifu. Garšvos ir Sizifo darbai, jam pačiam atrodė beprasmiai, todėl ir panašūs. Jį slėgė darbo monotonija. Up and down (aukštyn ir žemyn).Jis mylėjo moterį, vardu Elena. Mylėjo ją nuo jaunystės. Ji jį įkvėpdavo rašyti, jis nuolat norėjo jaustis mylimas.Garšvos tėvas buvo smuikininkas, dramaturgas. Jis išmokė Garšvą pajusti gamtą, estetiką. Jo motina sirgo šizofrenija. Ankščiau ji buvo graži, dailių formų moteris, bet vėliau Garšva matė ją susenusią, sunykusią ir sergančią. Ir tas jį gąsdino. Galiausiai jis padėjo ją išvežti į beprotnamį.Antanas garšva mėgo skaityti filosofiją. Jis ją studijavo. Netgi kartais praleisdavo pamokas, kad galėtų skaityti. Tyrinėjo kančią ir pesimizmą, jų prasmę. Skaitė Šopenhauerį. Netgi bandė nusižudyti, ėjo į parduotuvę pirkti virvės pasikarti, bet atėjus lemtingai minutei, išsigando.Garšva buvo tikintis, dažnai minėjo Dievą, netgi lygino save su juo. Manė esąs Dievo pasekėjas, nes abu jie yra vieniši.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (2104 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Sigita
  • Škėma Balta Drobulė analizė
    9.7 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Škėma Balta Drobulė analizė. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/skema-balta-drobule-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:36
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo