Skendinčios medžiagos


Aplinkos chemija. Skendinčios medžiagos. Savitasis elektrinis laidis. Visuminis azotingumas. Visuminis fosforingumas. Cheminių teršalų kokybinio ir kiekybinio nustatymo metodai. UV spektroskopija. IR- spektroskopija. Organinio junginio IR spektras.

Skendinčios medžiagos (SM) p (mg/l) apskaičiuojamos pagal formulę: p=1000(b-a)/V Čia: p –skendinčių medžiagų koncentracija vandenyje, mg/l; b – stiklo filtro masė po filtravimo, mg; a – stiklo filtro masė prieš filtravimą, mg; V – mėginio tūris, ml. Jei mėginys sveriamas, 1 g masė laikoma ekvivalentiška 1 ml tūrio.

Vandens užterštumą iš dalies atspindi jo savitasis elektrinis laidis. Vandens savitąjį elektrinį laidį galima išmatuoti konduktometriniu metodu. Savitasis elektrinis laidis nėra patikimas rodiklis vandens kokybei nustatyti, nes vandenyje gali būti ištirpusių ne tik kenksmingų, bet ir nekenksmingų jonų. Pagal ankstesnius norminius aktus geriamasis vanduo buvo laikomas kokybišku, jeigu druskų jame nustatoma ne daugiau kaip 1000 mg/l.

Azoto vadenyje yra įvairiuose organiniuose ir neorganiniuose junginiuose. Jie tarpusavyje labai glaudžiai susiję: jų panaši kilmė, esant tam tikroms sąlygoms lengvai transformuojasi vieni į kitus. Azoto junginių šaltiniai – krituliai iš atmosferos, nuoplovos ir drenažinis vanduo iš tręšiamų dirvų, buitinės ir gamybinės nuotekos. Svarbus nuotekų rodiklis yra visuminis azotingumas. Jį sudaro įvairių azoto junginių koncentracijų suma vandenyje. Kjeldalio azotingumas – organinio azoto ir amonio azoto koncentracijų suma. Nustatant visuminį azotingumą Kjeldalio metodu vandenyje esančios azoto organinės medžiagos kaitinamos su koncentruota sieros rūgštimi ir kalio sulfato mišiniu, dalyvaujant katalizatoriui – vario sulfatui, azoto medžiagos skyla, organinis azotas virsta amonio sulfatu.

  • Aplinka Skaidrės
  • MS PowerPoint 127 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (2773 žodžiai)
  • Kaname
  • Skendinčios medžiagos
    10 - 8 balsai (-ų)
Skendinčios medžiagos. (2015 m. Rugpjūčio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/skendincios-medziagos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:38
×