Skendinčių medžiagų ir sausos liekanos nustatymas Laboratorinis


Skendinčių medižiagų ir sausos liekanos nustatymas. Praktinė dalis Naudojami cheminiai reagentai , indai , mediiagos. Išvados.


Gamtiniame vandenyje dėl nuolatinės apykaitos gamtoje visada yra organinės ir mineralinės kilmės mediiagų. Dalis iš jų yra ištirpę vandenyje, o kita dalis — pakibę. Pakibę dalelės patenka į vandenį nuplaunant kietas daleles iš viršutinio žemės sluoksnio su lietumi, ar su sezoniniu poplūdižiu ar patvinus upėms. Vandens telkinių maižiausias drumstumas yra stebimas žiemą, o didiiausias — pavasarį , potvynio metu ir vasarą, lietaus metu, tirpstant kalnų ledynams ir vystantis smulkiems gyviesiems organizmams ir vandens dumbliams, plaukiojantiems vandenyje. Padidėjęs vandens drumstumas gali būti susijęs su tam tikrų karbonatų, aliuminio hidroksidų, ar stambiamolekulinių organinių priemaišų humusingos prigimties, o taip pat fitoplanktono patekimu vandenį bei geleižies ir mangano junginių oksidacijos oro deguonimi. Šios medižiagos gali būti ištirpusios ir sudaryti tikruosius tirpalus, dalelių skersmuo d<1 nm, ar koloidinius tirpalus d=1—100 nm ir stambiadispersines sistemas, d>100 nm. Tikruose tirpaluose medižiagų dalelės yra jonai ar molekulés, koloidiniuose — micelės. Stambiadispersines daleles matome mikroskopu, koloidines — ultramikroskopu. Tikrųjų ir koloidinių tirpalų dalelių nesulaiko popieriniai ir kiti filtrai, o stambiadispersines — sulaiko. Kokybiškai apie vandenyje esančių medižiagų dispersiškumo laipsnį galima spręsti pagal tiriamojo vandens i orinius poižymius, t.y. ar vanduo drumstas, skaidrus, spalvotas, ar yra stambių dalelių.

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (873 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arune
  • Skendinčių medžiagų ir sausos liekanos nustatymas Laboratorinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Skendinčių medžiagų ir sausos liekanos nustatymas Laboratorinis . (2017 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/skendinciu-medziagu-ir-sausos-liekanos-nustatymas-laboratorinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:00
×