Skeneriai skaidrės


Skeneriai. Skeneriais grafinė informacija įvedama į kompiuterį. Rankiniai skeneriai. Rankiniai skeneriai atsirado. Skenuojant dokumentą, skeneris ranka traukiamas statmenai ritiniui, kuris, sukdamas diskelį, moduliuoja spindulio šviesos srautą. Staliniai skeneriai. Staliniuose skeneriuose dokumentas yra paduodamas skenuoti būgnu. Jeigu skenerio dokumentacijoje rasite parašyta. Skeneriuose su CCD fotoelementų liniuote atsispindėjusi vaizdą į liniuotę projektuoja optinė sistema. Nuo jos kokybes taip pat priklauso tikroji skenerio skiriamoji geba ir kaina. Gaminami labai ploni, naudojantys mažai elektros energijos ir pigūs plokštieji skeneriai. Klausimai. Išvardinkite skenerių tipus ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito.

Rankiniai skeneriai atsirado 1987 m. Jie skenuoja nuo kelių iki 2l cm pločio dokumentus. Yra rankinių skenerių, įvedančių 16,8 milijonų spalvų. Rankiniai skeneriai patogūs tik mažo formato dokumentams epizodiškai skenuoti. Klasikinis rankinis skeneris savo forma primena įvesties įrenginį pelę. Daugelio jų viena dalis yra platesnė, o apačioje vietoje rutuliuko yra ilgesnis ritinys, stabilizuojantis skenerio judėjimo kryptį. Skenerio viduje yra šviesos šaltinis, kuris per skenerio dugne esantį langą apšviečia skenuojamą dokumento dalį. Veidrodis ir optinė sistema gautąją vaizdą projektuoja į fotoelementų liniuotę. Ritinys suka plyšėtą diskelį, kurio vienoje pusėje yra spinduolis, o kitoje fotoelementas. Pro viršutinį langą operatorius stebi skenuojamąjį dokumentą. Klavišais jis įjungia ir išjungia skenerį, taip pat keičia jo parametrus, pavyzdžiui, skiriamąją gebą, jautrumą. Skenerių parametrus galima valdyti programiškai.

Rankinis skeneris iš apačios (a) ir jo konstrukcija (b).

Jeigu skenerio dokumentacijoje rasite parašyta, kad skenerio optinė skiriamoji geba yra 1200x600 dpi, supraskite tai kaip triuką pirkėjui pamaloninti, nes tikrąją optinę skiriamąją gebą visuomet rodo mažesnis skaičius.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 134 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1228 žodžiai)
  • Andrius
  • Skeneriai skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Skeneriai skaidrės. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/skeneriai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:06
×