Skepticizmas baroko laikotarpyje


Rašinys skepticizmas. Barokas rasinys. Baroko rasinys. Literaturinis rasinys. Skepticizmas filosofija mintys. Skepticizmas filosofija. Literaturinis rasinys barokas.

Tai literatūrinis rašinys apie žmogaus skepticizmą baroko laikotarpyje,kokiais būdais jis mažinamas.

Jau antikos epochoje(I-III a. prieš Kr.) susiformavo skepticizmo filosofija, teigianti, kad neįmanoma pažinti tiesos. Tokia mintis skatino abejoti savęs ir pasaulio pažinimo galimybe, formavo pesimistinę pasaulėjautą. Nors iki šių dienų buvo sukurta ne viena filosofinė teorija, skatinanti žvelgti optimistiškai, tačiau nepasitikėjimas - gerai pažįstama jausena ir dažnam mūsų laikų žmogui. Taigi, kaip būtų galima ją įveikti?

Skeptiškai nusiteikusių žmonių turėtų mažėti, jei būtų galima pasitikėti vykdoma valstybės politika. Juk skepticizmas itin suklesti tada, kai vyksta šalyje suirutės ar karai. Pavyzdžiui, norėdamas įrodyti savo galybę, Liudvikas XIV kariavo, galima sakyti, prieš visą Europą, tuo pačiu alindamas savo šales žmones karais ir nesibaigiančiomis skolomis dėl Versalio rūmų. „Po manęs nors ir tvanas“- atsainiai teigė Liudvikas, nesirūpindamas šalies gerove, o tik aukštindamas savo autoritetą valstybėje ir visoje Europoje. Žmonės jautėsi pažeminti: jie badavo, mokėjo didžiulius mokesčius, o jų karalius gyveno prabangų gyvenimą turtinguose rūmuose. Puikus pavyzdys- A.Kulviečio viešas laiškas „Tikėjimo išpažinimas“. Jame autorius niekina šalies įstatymus bei skeptiškai vertina iškeltą baudžiamąją bylą ir tvirtina, kad jis nuteistas neteisingai. Taigi, galima drąsiai teigti, kad žmonių skepticizmą gali sumažinti valstybėje esanti patikima valdymo politika.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (467 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Skepticizmas baroko laikotarpyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Skepticizmas baroko laikotarpyje. (2012 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/skepticizmas-baroko-laikotarpyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:14
×