Skepticizmas


Skepticizmo problema filosofijoje. Skeptikai filosofija. Skepticizmas filosofijoje. Skepticizmas filosofija. Humo skepticizmas. Skepticizmo problema filosofijoje ?. D. hume yra laikomas skeptiku. D. hume filosofija. Hume skepticizmas. Filosofijos skepticizmas.

Įvadas. D. Hume‘o skepticizmas. David’o hume’o regreso argumentas arba vaizdinių asociacijos dėsnis. D. Hume’as apie jusles. D. Humo sąmonės turiniai. Priežasties ir padarinio ryšys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Skepticizmo pradžios taškas yra susilaikymas nuo sprendimų ir sielos ramybės sąryšis. Visa nerimastis kyla iš noro pažinti ir įvertinti daiktus. Kai skeptikas susilaiko nuo sprendimo užsitikrina sau ramybę. Skeptikai teigia, kad norint išsaugoti dvasinę ramybė reikia daug žinoti ir ne neigti, o teigti. Jie seka pasaulio įvykius, tačiau negali jų vertinti vienaip ar kitaip.

Vienu žymiausių skepticizmo atstovų yra laikomas davidas humas. Gimė edinburge. Jo šeima buvo iš vidutiniškai pasiturinčiųjų klasės. Tėvas, joseph home, buvo advokatas, o motina, katerina falkoner, tvarkė namų ūkio reikalus, turėjo vyresnį brolį ir seserį. Tėvas mirė, kai deividas buvo vaikas, todėl jį užaugino našle likusi motina, kuri buvo tarsi pirmoji jo mokytoja. Išsilavinimą įgijo jėzuitų koledže prancūzijoje; vėliau studijavo teisę. Baigęs mokslus, humas persikėlė į angliją. Aktyviai rašė filosofinius straipsnius. Jis kelis kartus nesėkmingai bandė gauti darbą universitete. Dirbo advokatu, bibliotekininku, diplomatu, vėliau atsistatydino ir tapo privačiai praktikuojančiu mokslininku. Humas plėtojo empirizmo bei psichologizmo filosofiją, pažinimo šaltiniu laikė pojūčius. Analizuodamas sąmonę, didžiausią reikšmę teikė jutimo organų pojūčiams bei vaizdinių asociacijų suvokimui. Per savo gyvenimą humas gyvenimo moters nerado ir liko nevedęs. 1776 metais mirė, spėjama, kad jis sirgo žarnyno ar kepenų vėžiu.

  • Microsoft Word 163 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3160 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolis
  • Skepticizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Skepticizmas. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/skepticizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:49
×