Skiepai skaidrės


Kaunas. Įvadas Skiepijimo tikslai Vakcinų. Tikslas. Išsiaiškinti skiepijimo esmę, tikslus ir principus. Uždaviniai. Aptarti skiepijimų kalendorių ir jo sudarymo būdus. Įvadas. Visame pasaulyje pripažintas vaikų ir suaugusiųjų infekcinių ligų profilaktikos būdas yra aktyviojo imuniteto sudarymas. Skiepijimo tikslai. Apsaugoti nuo susirgimo infekcine liga Kontroliuoti infekcinių ligų paplitimą visuomenėje Atpiginti infekcinių ligų gydymą. Vakcinų rūšys. Gyvosios Negyvosios. Gyvosios vakcinos. Imituoja natūralių mikroorganizmų sąveiką su paskiepytojo organizmu, tačiau beveik nesukelia jokių ligoms būdingų požymių. Negyvosios vakcinos. Jos skiepijamos tuomet, kai dėl įvairių priežasčių gyvųjų vakcinų pagaminti neįmanoma. Negyvosios vakcinos yra labai saugios ir efektyvios, bet kartais sukelia nepageidaujamų reiškinių. Skiepijimų kalendorius. Sudaromas atsižvelgiant į Ligų. Vakcinuoti reikia pagal skiepų kalendoriuje numatytus terminus. Vakcinų transportavimas. Vakcinos yra jautrios aplinkos poveikiui, todėl gali greitai prarasti gebėjimą formuoti imunitetą. Vakcinos priimamos specialiuose izoterminiuose krepšiuose. Vakcinų laikymas. Vakcinos laikomos centrinėje. Tuščią šaldytuvo ar. Vakcinų pakuotės turi būti sudėtos taip. Vakcinos šaldytuve laikomos atsižvelgiant į jų jautrumą šalčiui/šilumai. Tymų, epideminio parotito, raudoniukės vakcinos. Vakcinų švirkštimas. Skiepyti galima tik sveikus kūdikius ir vaikus. Vakcinos įšvirkštimo į raumenis vieta priklauso nuo amžiaus. Vakcinų švirkštimo vietos. Tuberkuliozės (BCG) vakcina ? kairio žasto oda. Švirkštas laikomas beveik priglaustas prie odos. Gyvos vakcinos ? po oda. Numatomoje vakcinos vietoje oda šiek tiek pakeliama. Negyvos vakcinos ? raumenis. Suimamas odos plotelis ir duriama stačiu kampu odos atžvilgiu. Išvados. Vakcinacija yra pats efektyviausias infekcijų valdymo būdas. Literatūra.

Įvadas Skiepijimo tikslai Vakcinų rūšys Skiepijimų kalendorius Vakcinų transportavimas Vakcinų laikymas Vakcinų švirkštimas Išvados Literatūra.

Aptarti skiepijimų kalendorių ir jo sudarymo būdus. Išsiaiškinti vakcinų rūšis, jų laikymą ir transportavimą. Susipažinti su skiepų technika.

Sudaromas atsižvelgiant į: Ligų grėsmę konkrečioje šalyje Šalies finansinę padėtį Keičiami atsiradus efektyvesnėms vakcinoms ar kilus didesnei kurios nors ligos grėsmei.

Vakcinos laikomos centrinėje kameroje, ne durelėse, kadangi ten temperatūra aukštesnė nei šaldytuvo viduje Jeigu vakcinos dozė supakuota kartu su skiedikliu, skiediklis laikomas tokioje pat temperatūroje, kaip ir vakcina Jei skiediklis supakuotas atskirai, gali buti laikomas šaldytuvo durelėse.

Skiepyti galima tik sveikus kūdikius ir vaikus. Prieš skiepijimą turi būti kruopščiai surenkama anamnezė. Po to objektyviai ištiriama, duomenys surašomi į vaiko raidos istoriją. Pradėjus vakcinuoti vieno gamintojo vakcina, dera jį pabaigti vakcinuoti to paties gamintojo vakcina.

Vakcinos įšvirkštimo į raumenis vieta priklauso nuo amžiaus. Iki 18 mėnesių geriausia suleisti vakciną į priekinį šoninį šlaunies paviršių Vyresniems galima suleisti į deltinį raumenį. Į sėdmenį geriau nešvirkšti, išskyrus žmogaus stabligės imunoglobulino injekcijas. Poodinių injekcijų vieta yra daugiau riebalinio audinio turintis šlaunies išorinis paviršius ar žasto trigalvio raumens sritis.

Gyvos vakcinos  po oda. Numatomoje vakcinos vietoje oda šiek tiek pakeliama, įduriama maždaug 45° kampu. MMR (tymų, epideminio parotito, raudoniukės) vakcina yra ypač neatspari dezinfekcinėms medžiagoms, todėl jos nenaudojamos, o panaudojus įšvirkščiamos į raumenį, kai dezinfektantas visiskai išgaravęs.

  • MS PowerPoint 1647 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (776 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Skiepai skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Skiepai skaidrės. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/skiepai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 02:20
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo