Skirgaila analizė (3)


Tikslas – charakterizuoti žmones, buvusius drauge su Skirgaila, įvertinti jų įtaką valdovo gyvenimui, pažiūroms, vertybėms. Interpretuodami aplinkinių – Stardo, Skurdulio, Onos Duonutės, Kelerio – vaidmenį ir jų išskirtinumą, nepamirškite kultūrinio viduramžių konteksto. Kurie iš jų savo pažiūromis jau peržengė šią epochą? Kodėl taip manote?

Stardas - Skirgailos dvasinis brolis dvynys, malšinęs sąmyšį kunigaikščio dvasioje.

Didžiausią įtaka Skirgailai padarė pokalbio metu, kuomet valdovas ieškodamas tiesos ir pritarimo dėl Dievų, kreipėsi į jį. Skurdulis išreikšdamas nuomonę dėl Praamžių kaitos, jog svarbiausia ne religija, o tikėjimas, visiškai subalamūtina Skirgailą. Skirgaila nors ir nusivylęs sanaisiais Dievais, jo širdies jie nepalieka, ir valdovui sunku priimti naująjį Viešpatį, nes tai prieštarauja jo įsitikinimams, nors tai yra valstybės ateitis. (praaugęs viduramžius)

Ona Duonutė – Lydos kunigaikštytė, iš pradžių tyli ir nuolanki Skirgailos kalinė. Ji

Didėjant valdovo prievartai Duonutė stiprėja, ir ima jam priešintis. Po prievartinių vedybų Skirgaila ateina pas savo žmoną ištiestom rankom, tikėdamasis atrasti joje meilės bei džiaugsmo. Tačiau sulaukus neigiamo atsako, bei sužinojus apie žmonos meilę kitam, valdovo siela palūžta, jį užvaldo pyktis ir įniršis. Valdovas pažada atnešti Duonutei jos mylimojo galvą.

Keleris – vokiečių riteris, įsimylėjęs Ona Duonutę, todėl tapęs Skirgailos priešu. Jį galima sutapatinti su viduramžių žmogumi, nes jis yra doras ir stiprus, o svarbiausios jo vertybės yra garbė, teisybė ir meilė.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (1052 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugne
  • Skirgaila analizė (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Skirgaila analizė (3). (2014 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/skirgaila-analize-3.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:12
×