Skiriamoji erdvė tarp dviejų skirtingų medžiagų pasižymi unikaliomis sąvybėmis


Elektronui judant iš vienos medžiagos į kitą, riba skirianti medžiagas yra vieta, kur elektronai gali jungtis ir formuoti srovę, čia gali pasireikšti magnetizmas arba optinės medžiagos savybės.
Daugiainstitucinė mokslininkų grupė atliko fundamentinius skiriamųjų paviršių tarp dviejų oksido medžiagų tyrimus. Grupė, vadovaujama viskonsino madisono (wisconsin-madison) universiteto medžiagų mokslo ir inžinerijos profesoriaus chang-beom eomo, sugalvojo būdą manipuliuoti oksido skiriamąjame paviršiuje esančiais elektronais, įterpiant vieno atomo sluoksnį. Mokslininkai taip pat stebėjo keistą elektronų elgesį dirbtinai sukurtame paviršiuje.
Jų darbas yra atspausdintas science žurnale. Gauti rezultatai leis toliau nagrinėti bei kurti skiriamuosius medžiagų paviršius su įvairiausiomis savybėmis.
Tyrime buvo naudotas tiksliai išaugintas stroncio titanatas, kuris yra oksido rūšis. Oksiduose vienas iš sudėtinių elementų yra deguonis. Tarp dviejų išauginto oksido medžiagų mokslininkai įterpė vieno atomo storio sluoksnį, kuriame naudojo vieną iš penkių retųjų žemių elementų, kurie yra plačiai naudojami elektronikos pramonėje.
Mokslininkai atrado, kad retųjų žemių elemento sluoksnis sukuria elektronų dujas, kurios pasižymėjo įdomiomis savybėmis. Iš tikrųjų dujos veikė kaip elektronų skystis, kadangi elektronų judėjimas buvo susietas, koreliuotas, skirtingai nei būdinga dujų dalelėms.
jei jūs turite dvi medžiagas su skirtingomis savybėmis ir jūs sujungiate šias medžiagas, tai skiriamąjame paviršiuje bus galima stebėti kažką nepaprasto , – pasakė eomas.