Skirstymo Velenėlio remonto technologija


Skirstymo velenėlio remonto technologija. Kursinis. Įvadas. Technologijos skyrius. Detalės defektavimo ir rūšiavimo techninės sąlygos. Detalės konstrukcinės technologinės savybės ir darbo sąlygos. Aprašymas. Remontuojamų detalių metinė gamybos programa. Analizė. Informacijos šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas: Pagrindinis šios temos tikslas yra išnagrinėti dujų skirstymo mechanizmo sandaras defektus, defektų atsiradimo priežastis, remonto ypatumus.

Paskirstymo veleno pasitaikantys gedimai yra šie: atraminių kakliukų išdilimai, įtrūkimai, įbrėžimai, padidėjęs laisvumas tarp veleno ir kumštelių, tarp dantračių ir žvaigždučių, šlicinių ir kaištinių fazių. Skirstymo veleno atraminiai kakliukai matuojami dviejose plokštumose, 0,01 mm tikslumu mikrometru. Indikatoriumi nustatomas veleno išlinkimas. Kaištinių ir šlicinių išdilimas (būklė) nustatomas vizualiai arba matuojant keliose vietose.

Kumštelių įskilimas remontuojamas suvirinant, plienuojant, metalizuojant ar aplydant ir šlifauojant. Atraminių kakliuku išdilimas remontuojamas, apvirinant po fliusu, virinant mechanizuotu būdų, aplydant, metalizuojant ir šlifuojant iki remontinių matmenų.

Velenas su giliais įtrūkimais ar išdilimais yra brokuojamas (keičiamas nauju).

Suremontuotas paskirstymo velenas dedamas į tekinimo stakles ir tikrinamas sekančiai: atraminių kakliukų mušimas turi būti ne daugiau kaip 0,02 – 0,04 mm, jų konusumas ir elipsiškumas – ne daugiau 0,03 mm, o atraminis paviršius Ra=0,32 – 0,43 mm,

Eksploatacijos metu gali atsirasti šie defektai: profilinės dalies išsidėvėjimas, cementuoto sluoksnio susilpnėjimas, kaištinių ir šlicinių fazių išdilimas.

Profilinės dalies išdilimas tikrinamas tarpumačiais ir šablonais, uždedant ant kiekvieno kumštelio profilinės dalies. Kada tarpeliai pasiekia 1 – 2 mm, kumštelio profilį reikia tikrinti, kad nebūtų didelių perėjmų.

Esant dideliam išdilimui, galima remontuoti apliejant kietu lydmetaliu, o po to nušlifuoti iki duoto šablono. Kumštelinės poveržlės, turinčios įtrūkimų, susilpnėjimų, keičiamos naujomis. Defektinės poveržlės yra įkaitinamos iki 150 – 200 0C ir nupresuojamos nuo veleno, o naujos yra įkaitinamos tepale iki 150 – 200 0C ir greitai uždedamos ant veleno, tikrinant jų padėtį per visą veleno ilgį.

Per metus remontuojamų su užduotyje nurodytais defektais alkūninių velenų skaičius:

Priimu: z = 19 vnt. Tai atitinka racionalų vidutinių detalių partijos dydį (10...20 vienetų).

– nominalus (arba artimiausias mažesnis už išmatuotą remontinis) skylės skersmuo (jo viršutinė nuokrypa);

Išvada: pasirenkamas optimaliausias variantas – skilusi vieta bus plienuojama ir nušlifuojama iki remontinių matmenų.

Išvada: pasirenkamas optimaliausias variantas – mechanizuotas aplydimas CO2 aplinkoje ir apdirbimas iki remontinio matmens.

Norint sudaryti detalės remonto maršrutinę technologiją, reikia sudaryti operacijų planus atskirų defektų pašalinimui ir racionaliausią detalės remonto maršrutą.

priekinį guolio kakliuką aplydyti automatiniu būdu po fliuso sluoksniu nuo d1 = 47,0 mm iki d2 = 53,0 mm;

aplydytą priekinį guolio kakliuką tekinti nuo d2 = 53 mm iki d3 = 50,4 mm;

priekinio guolio kakliuką šlifuotis nuo d3 = 50,4 mm iki dnom = 50,0–0,08 mm, paviršiaus šiurkštumas0,63√;

Pagalbiniai darbai atliekami kol detalės yra padengiamos vonioje ir jų trukmė, neskaičiuojama. Vonioje galima padengti keletą detalių vienu metu.

Nušlifuoti velenėlio skersmenį nuo ф 50,7 mm iki ф 49,5 mm. Šlifavimo ilgis .

  • Microsoft Word 573 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (2813 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruslan
  • Skirstymo Velenėlio remonto technologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Skirstymo Velenėlio remonto technologija. (2017 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/skirstymo-velenelio-remonto-technologija.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 06:35
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema