Skirtingų rasių odos ypatumai


Skirtingų rasių odos ypatumai. Visų rasių odos tipai skiriasi priklausomai nuo melanino kiekio. Kadangi juodoji oda yra storesnė už baltą odą. Spuogai. Paprastieji spuogai dažniausiai yra būdingi žmonėms kurie gyvena Amerikoje. Gydymas. Retinoidai yra ypač svarbūs visų spalvų odoms. Skirtingų rasių odos. Veido grožį lemia ir kasdieniniai įpročiai. Literatūra.


Visų rasių odos tipai skiriasi priklausomai nuo melanino kiekio, kurį jie gamina. Nors rasių odos tipai turi tokį patį skaičių melanocitų ląstelių, tamsiaodžių oda turi melanocitus, kurie sugeba pagaminti didesnius melanino kiekius.

Kadangi juodoji oda yra storesnė už baltą odą, ji linkusi į spūstis ir komedonus. Juodoji oda paprastai sensta daug lėčiau nei balta oda, taip yra dėl papildomos apsaugos, kurią suteikia melaninas. Nepakankamas melanino kiekis daro odą labiau "reaguojančią". Tai reiškia, kad beveik bet koks stimulas, pvz., bėrimas, įbrėžimas ar uždegimas, gali sukelti melanino pertekliaus susidarymą, dėl to atsiranda tamsesnės dėmės ar plėmai ant odos. Tai dar vadinama použdegimine hiperpigmentacija.

Paprastieji spuogai dažniausiai yra būdingi žmonėms kurie gyvena Amerikoje, Europoje, Afrikoje ir Azijoje. Nors daugybės žmonių spuogai yra panašūs, taučiau dažnai žmonės renkasi skirtingus gydymo būdus, nors jie ir neturėtų labai skirtis.

Retinoidai yra ypač svarbūs visų spalvų odoms. Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiausia yra paplitę 3 retinoidai: adapalenas, tazarotinas ir tretinoinas.

  • MS PowerPoint 1575 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (486 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Skirtingų rasių odos ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Skirtingų rasių odos ypatumai. (2018 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/skirtingu-rasiu-odos-ypatumai.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 18 d. 18:19
×