Skirtingų šalių komercinių bankų analizė pagal valdymo struktūrą ir kitus aspektus


Įvadas. Teorinė dalis. Komercinis bankas. Banko valdymo struktūra ir funkcijos. AB „Swedbank“ istorija. „J. P. Morgan Chase & Co“ bankas. Praktinė dalis. „Swedbank“ bankas. „Swedbank“ banko struktūra. „J. p. morgan chase & co“ bankas. „J. P. Morgan Chase & Co“ banko struktūra. „Swedbank“, ab ir „J. p. morgan chase & co“ bankų palyginimas. Išvados. Literatūra.

Komerciniai bankai – tai institucijos be kurių neįsivaizduotume šiuolaikinio gyvenimo. Visa banko veikla, visos pajamos yra susijusios su kasdienine veikla, o taip pat yra neatsiejama dalis, vystant valstybę bei šalies ūkio raidą. Visi komerciniai bankai suteikia klientams paslaugas, tačiau jie visi skiriasi savo funkcijomis, siūlomomis paslaugomis, bei pačia banko struktūra. Kuo geresnės kokybės paslaugas bankas suteikia, tuo labiau klientai pasitiki banku, o bankas gauna tik naudą. Tačiau pats veiklos rezultatas priklauso nuo banko struktūros, kaip jį sugeba valdyti, organizuoti, paskirstyti darbą. Valdymo struktūra yra pats svarbiausias banko elementas, nes norint pasiekti pačių geriausių veiklos rezultatų, būtina organizuoti visų padalinių veiklą, kad jie atliktų nustatytas funkcijas.

Pagrindinė šio darbo problema – kuo skiriasi skirtingų šalių komercinių bankų struktūra ir funkcijos.

Pagrindinis šio darbo tikslas - išanalizavus Komercinių bankų valdymo struktūrą, funkcijas, palyginti „Swedbank“ ir „J.P. Morgan Chase & Co“ bankų struktūros ypatumus bei funkcijas.

Apibendrinus teorinius teiginius, galima teigti, kad komerciniai bankai – tai bankai teikiantys finansinio tarpininkavimo bei susijusias paslaugas tiek individualiems, tiek verslo klientams. Bankai leidžia pinigus į rinką, todėl yra svarbiausias „įrankis“ valstybės ekonomine prasme.

Tyrimas padėjo išsiaiškinti kuo skiriasi komercinių bankų „Swedbank“ ir „J.P. Morgan Chase & Co“ suteikiamos paslaugos bei bankų valdymas. Tyrimo rezultatai parodė, kad komercinių bankų teikiamos paslaugos yra panašios, tačiau struktūros skiriasi. Apie tai plačiau praktinėje dalyje.

Temos aktualumas. Komerciniai bankai – ekonominės institucijos, kurių pagalba galime atlikti įvairias pinigų operacijas. Tai yra vieni iš svarbiausių finansų įstaigų, kurie leidžia pinigus į rinką. Tai pagrindinis šalies „ekonominis variklis“, kuris leisdamas pinigus į rinką, žiūri, kad darbas visoje valstybėje vyktų pelningai ir naudingai ne tik valstybės ekonomine prasme, bet kad neštų naudą ir pačiai valstybei. Pasak Vlado Jurgučio, kuris yra laikomas lito tėvu, bankas nėra visiškai privati institucija – jis veikia su svetimais žmonėmis, jam patikėtais pinigais, ir jo veikla lemia visos šalies ūkio raidą. Bankas atlieka finansinio tarpininko tarp skolintojų ir skolininkų vaidmenį, teikdami finansines paslaugas, taip prisideda kuriant šalies ūkio procesus. Jeigu bankai dirbs nestabiliai ir neefektyviai, gali ištikti šalį ekonominė ar finansinė krizė. Komerciniai bankai suteikdami klientams paslaugas, gauna iš jų didelį pasitikėjimą taip užsitikrindami stabilią ir efektyvią veiklą ir taip padedantys vystytis valstybei.

Darbo tikslas: išnagrinėti Komercinių bankų valdymo struktūros teorinius aspektus, palyginti „Swedbank“ ir „J.P. Morgan Chase & Co“ bankų struktūros ypatumus bei funkcijas ir pateikti išvadas.

Kiekvienas komercinis bankas norėdamas pradėti savo veiklą, turi turėti išduotą licenciją teikti licencines finansines paslaugas:

Banko valdymo struktūra ir funkcijos

Valdymo struktūra yra labai svarbus banko elementas, nes jei nebūtų struktūros, nebūtų ir banko veiklos rezultato. Banko veiklos rezultatas priklauso nuo valdymo struktūros, kaip yra organizuojama atskirų padalinių veikla, koks yra vadovų darbo stilius, ar jie sugeba vadovauti bankui, ar patys darbuotojai paklūsta valdžiai, sugeba atlikti savo darbą. Tai pareigų paskirstymo forma tarp tarpusavyje susijusių funkcinių vienetų, atliekančių konkrečius valdymo veiksmus. Visi banko struktūros organai, padaliniai, turi žinoti savo vaidmenį, funkcijas ir už kokią jie veiklą yra atsakingi. Visi šie kriterijai parodo banko veiklos rezultatus.

  • Microsoft Word 141 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2865 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irma
  • Skirtingų šalių komercinių bankų analizė pagal valdymo struktūrą ir kitus aspektus
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skirtingų šalių komercinių bankų analizė pagal valdymo struktūrą ir kitus aspektus. (2015 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/skirtingu-saliu-komerciniu-banku-analize-pagal-valdymo-struktura-ir-kitus-aspektus.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:24
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo