Skirtomojo tipo degalų įpurškimo siurbliai


Įvadas. Teorinė metodologinė dalis. Radialinio skirstomojo tipo įpurškimo siurblio didelio slėgio VP44 sandara ir veikimas. Remonto sąvokos. Praktinė dalis. VP44 Sudedamųjų dalių darbo sąlygos ir galimi gedimai įvertinant eksploatavimo sąlygas. Remonto technologijų apžvalga. Dyzelinių variklių maitinimo sistemų darbo sąlygos ir galimi gedimai. Automobilių priežiūros ir remonto įranga. Maitinimo sistemos techninės priežiūros darbai. Priešgaisrinės ir gamtosaugos reikalavimai (atliekant tp, er ir r darbus). Išvados. Literatūros sąrašas.

Tikslas: išanalizuoti techninės priežiūros ir remonto technologijas.

1996m. - VR (VP44) siurblys

Visa tai atsiliepė dyzelinių automobilių gamyboje. Jeigu 1991m. vakarų Europoje buvo gaminama apie 15% dyzelinių automobilių, tai 2000m. jų buvo gaminama apie 40%.

RADIALINIO SKIRSTOMOJO TIPO ĮPURŠKIMO SIURBLIO DIDELIO SLĖGIO VP44 SANDARA IR VEIKIMAS

Pavaros velenas suka jo radialines kreipiamąsias išpjovas įstatytą jungiamąją plokštelę. Be to, į kreipiamąsias išpjovas įstatyti stūmikliai. Į juos įdėti ritinėliai rieda kumštelinio žiedo vidiniu paviršiumi. Kumštelių skaičius atitinka variklio cilindrų skaičių.

Plunžeriai remiasi į stūmiklius. Kadangi pastaruosius išcentrinės jėgos stumia į išorę, plunžeriai juda pagal kumštelinio žiedo kumštelių profilį, todėl cikliškai slankioja (plunžerių eiga lygi 3,5 – 4,15 mm).

Kumšteliams stumiant plunžerius į vidų, centinės didelio slėgio ertmės tūris mažėja. Degalai slegiami ir tiekiami. Prie siurblio pasiekiamas iki 1200 bar slėgis.

Tiesioginis jėgos perdavimas kumštelinčiame žiede sukelia nedidelę elastingą deformaciją. Tai taip pat pagerina siurblio hidraulinį našumą.

Siurblių VP44 elektronikos ir mechanikos diagnostika – diagnostika padeda laiku aptikti ir pašalinti defektus, pagerinti automobilio techninę būklę, apsieiti be daugumos ardymo ir surinkimo darbų. Atliekant TP, prietaisais tiksliai įvertinus automobilio ir jo mazgų būklę, galima optimaliai sureguliuoti mechanizmus. Taip padidėja automobilio našumas, sumažėja degalų ir alyvos sąnaudos.

Siurblių elektronikos ir mechanikos diagnostikos tikslas – įvertinti siurblio techninę būklę, aptikti gedimus (defektus), sumažinti atsarginių dalių, medžiagų ir degalų sąnaudas, taip pat mašinų TP ir remonto kainą bei darbų imlumą, sudaryti sąlygas automobilio TP atlikti ne pagal grafiką, bet prireikus ir taip pagerinti jo techninę parengtį.

Diagnozuojant tiksliai nustatoma siurblio techninė būklė, defektai ir gaunami duomenys, kurių reikia norint žinoti, kaip keisis siurblio būklė ateityje.

Kai siurblio valdymo blokas PSG5 sugęsta, dažniausiai automobilių neįmanoma užvesti, arba bevažiuojant užgesta. Dažniausiai valdymo bloke metama klaida susijusi su kuro kiekio dozatoriumi. Būna atvejų, kai valdymo bloko gedimas pasirodo mašinai užšilus iki 90 laipsnių, tada mašina užgęsta ir eina užkurti tik tada kai atvėsta. Taip pat vienas iš dažniausių siurblio elektronikos gedimų yra kuro reguliavimo vožtuvo valdymas. Dažnai pasitaiko ir siurblio mechaninės dalies gedimai, tokie kaip: įpurškimo momento reguliatoriaus elektromagnetinio vožtuvo, didelio slėgio elektrogamnetinio vožtuvo, slėgio reguliavimo vožtuvo, plokštelinio siurblio, plunžeriu, kumštelinio žiedo.

Prieš darbą darbininkas privalo persirengti darbiniais rūbais.

Darbo pradžioje darbininkai turi patikrinti įrangos tvarkingumą. Dirbti su netvarkinga įranga bei sulūžusiais įrankiais griežtai draudžiama.

Darbo vietoje ir darbo metu darbininkams griežtai draudžiama rūkyti, vartoti alkoholi ar kitokius svaigalus.

Įvadinis instruktavimas. Instruktuoja darbdavys arba jo įgaliotas asmuo (įmonės saugos darbe tarnybos specialistai), turintis atitinkamą pažymėjimą. Įvadinio instruktavimo registravimo žurnalas saugomas įmonėje neterminuotai. Instruktuojant darbuotojus, kurie neinstruktuojami su jų pareiginiuose nuostatuose išdėstytais saugos darbe reikalavimais.

Pirminis instruktavimas darbo vietoje. Pirminį instruktavimą darbo vietoje privalo išklausyti darbuotojai, kurie gamina produkciją tiekia paslaugas, dirba su medžiagomis, žaliavomis. įrankiais, įrengimais.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 851 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3055 žodžiai)
  • Universitetas
  • Poskiuks
  • Skirtomojo tipo degalų įpurškimo siurbliai
    10 - 6 balsai (-ų)
Skirtomojo tipo degalų įpurškimo siurbliai. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/skirtomojo-tipo-degalu-ipurskimo-siurbliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:38
×