Skola vidaus rinkoje


Įvadas. Vyriausybės skolinimosi vidaus rinkoje svarba ir priemonės. Teisės aktai reglamentuojantys skolinimąsi vidaus rinkoje. Vyriausybės vertybinių popierių aukcionai bei VVP išleidimas ne viešu būdu. Taupymo lakštai ir jų reikšmė. Lr vyriausybės skolinimosi vidaus rinkoje analizė. Vyriausybės skolinimosi vidaus rinkoje strategija 2015-2017m. Vyriausybės skolinimosi vidaus finansų rinkoje 2011-2014m. analizė. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Valstybės skola šiame 21-ame amžiuje yra viena aktualiausių, dviprasmiškiausių ir keliančių daugiausia klausimų, tema. Ji tokia plačiai diskutuojama, nes Lietuvos Respublikos gyvenotojai puikiai suvokia, kad šis klausimas liečia ne tik pačią valstybę, valstybės vyriausybę, bet ir visus LR gyventojus, jų socialinę, ekonominę, kultūrinę aplinką. Valstybės skola ir jos atsiradimo priežastys svarbios valstybės ekonomikai, nes tai yra svarbus veiksnys valstybės ekonomikos vystimuisi. Todėl svarbu sužinoti, ar valstybės skola yra teigiamas, ar neigiamas reiškinys šalies ekonomikai, ir ar valstybės skolą reikia kontroliuoti.

Daugelis valstybės finansininkų ir ekonomistų mano, jog valstybės skolinimasis yra neišvengiamas ūkio plėtros reiškinys. Valstybei skolinantis šalies viduje ir užsienyje tarp šalių perskirstomi kapitalo ištekliai. (Kazlauskienė V., 2012). Tinkamu metu pasiskolintos lėšos ir nukreiptos į problemines ar šalies ekonomikai svarbias sritis, leidžia valstybei tikėtis, kad jos ekonominė padėtis bus stabili. Tačiau per didelė valstybės skola gali būti našta šalies ekonomikai, kadangi kuo didesnė skola, tuo daugiau valstybės biudžeto lėšų reikia skirti jos grąžinimui (su dar ir pridėtomis palūkanomis). Dažniausiai skolinimasis yra neišvengiamas, todėl svarbu žinoti, dėl ko yra skolinamasi ir nustatyti lemiamų ekonominių veiksnių poveikį valstybės skolos pokyčiui. Dabartiniems šalies gyventojams yra svarbi ir idomi valstybės biudžeto tvarkymo sistema, skolinimosi strategija nes nuo to, kokia yra valstybės skola ir biudžetas, priklauso piliečių gyvenimo lygis ir kokybė, todėl svarbu žinoti, koks turi būti optimaliausias skolinimasis, kad teigiamai veiktų ekonomiką ir piliečių gyvenimo kokybę.

Darbos objektas: Lietuvos Respublikos Vyriausybės skola vidaus rinkoje.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti Vyriausybės skolinimosi vidaus rinkoje būdus ir priemones.

Darbo uždaviniai:

Įvardyti teisės aktus reglamentuojančius skolinimąsi vidaus rinkoje;

Išsiaiškinti Vyriausybės vertybinių sampratą bei jų rūšis;

Apibūdinti skolinimosi vidaus rinkoje strategiją 2015-2017m.

Darbo metodai: Mokslinės literatūros, mokslinių straipsnių analizė, grafinis vaizdavimas ir apibendrinimas.

Kadangi gyvename Lietuvos Respublikoje, kurioje kiekvieną gyvenimo sritį reglamentuoja tam tikras įstatymas, ar įstatymo pataisa. LR Vyriausybės skolinimąsis taip pat nėra išimtis, jį reglamentuoja įvairūs teisės aktai, kurių ne valia niekam pažeidinėti bei jų nesilaikyti. Nes, pažeidus juos, gali būti taikoma atitinkama administracinė ar net baudžiamoji bausmė. Pagrindinis norminis aktas, reglamentuojantis Lietuvos valstybės skolos santykius, yra Lietuvos Respublikos valstybės skolos įstatymas su vėlesniais pakeitimais ir papildymais. Šis įstatymas nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės skolinimąsi valstybės vardu, skolinantis valstybės vardu prisiimtų įsipareigojimų valdymą, valstybės garantijų teikimą, taip pat santykius, susijusius su valstybės reikalavimo teise į valstybės skolininkus ir valstybės garantuojamus skolininkus. Įstatymas nurodo:

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 302 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3793 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Skola vidaus rinkoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Skola vidaus rinkoje. (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/skola-vidaus-rinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:29
×