Skoliozė skaidrės


Skoliozė. Terminai, apibrėžimai, linkių tipai ir terminologija. Terminai ir apibrėžimai. Skoliozė – tai pastovus, šoninis stuburo iškrypimas. Sukimasis apie vertikaliąją ašį paprastai vyksta tokia kryptimi. Klinikinis įvertinimas. Kokio dydžio yra stuburo deformacija. Gera laikysena bet kokioje padėtyje yra tokia fizinė poza. Pagal kilmę skoliozės terminas reiškia bet kokį anomalų stuburo poslinkį nuo vidurio linijos. Kaklo ir strėnų linkiai normaliai yra lordoziniai (išlinkę į priekį). Stuburo iškrypimai pagal išgaubtumo kryptį vidurio linijos atžvilgiu skirstomi į dešiniuosius ir kairiuosius. Stuburo iškrypimus galima santykinai apibūdinti pagal jų skaičių. Pirminis skoliozinis linkis. Linkiai taip pat apibūdinami pagal nukrypimo nuo vidurio lnijos laipsnį. Kai pakaušis yra vienoje vertikalioje linijoje su kryžkauliu.

Kokio dydžio yra stuburo deformacija? 2. Ar ji žalinga organizmui? 3. Ar deformacija stabilizuojasi, ar progresuoja? 4. Kokia buvo pirminė priežastis? 5. Ar galima ją ištaisyti? 6. Kokio dydžio korekcijos galima tikėtis? 7. Kiek laiko tai užtruks? 8. Kiek prie to turi prisidėti pats pacientas?

Pirminis skoliozinis linkis yra toks, kuris išsivysto pirmas. Paprastai jis būna vienas, bet gali padvigubėti (traumos atveju). Šalutinis (antrinis) linkis yra kompensacinis. Jis išsivysto tam, kad išlaikytų kūno pusiausvyrą.

Linkiai taip pat apibūdinami pagal nukrypimo nuo vidurio lnijos laipsnį. Didesni linkis yra vienas iš dvejų ar daugiau linkių, kuris daugiausia pasislinkęs nuo vidurio linijos. Tai didesnių struktūrinių pokyčių vietą ir tai paprastai būna pirminis linkis. Didesnis linkis paprastai turi kompensacines kreives, nukreiptas į priešingas puses nei pagrindinis linkis.

  • MS PowerPoint 1433 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (424 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Skoliozė skaidrės
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skoliozė skaidrės. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/skolioze-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:45
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo