Skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje


Skolos vertybiniai popieriai referatas. Vyriausybės vertybiniai popieriai. Valdzios skolos vertybiniai popieriai. Lietuvos vyriausybės vertybiniai popieriai analize. Vekseliai parduodami serijomis. Lietuvos skolos popieriai. Vyriausybes skolos vertybiniai popieriai. Skolos vertybiniai popieriai lietuvoje tyrimas. Skolos vertybiniai popieriai referatai. Statistikos departamentas vyriausybiniai popieriai.

Temos aktualumas. Vertybiniai popieriai (vp) – tai serijomis išleidžiamos finansavimo priemonės, patvirtinančios dalyvavimą akciniame kapitale arba (ir) teises, kylančias iš kreditinių santykių, bei suteikiančios teisę gauti dividendus, palūkanas ar kitas pajamas. Vp rūšys – akcijos, obligacijos, vyriausybės vertybiniai popieriai, taupymo lakštai, teisės ir kt. Valstybės skola – valdžios sektoriui priskirtų subjektų, turinčių teisę skolintis, prisiimtų, bet dar neįvykdytų įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas, pasiskolintas išplatinus vyriausybės vertybinius popierius, pasirašius paskolų sutartis, lizingo (finansinės nuomos) sutartis ir kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus, konsoliduota suma. Projektinio darbo objektas – skolos vertybiniai popieriai. Darbo tikslas - išanalizuoti skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje. Pirmojoje darbo dalyje apibūdinami pagrindiniai skolos vertybiniai popieriai, tai obligacijos, vekseliai, jų sąvokos, rūšys. Antroje darbo dalyje aptariama ir pateikiama Lietuvos finansų rinkos skolos vertybinių popierių veikla 2009 – 2010 m. duomenys. Darbo charakteristika. Siekiant išsiaiškinti skolos vertybiniais popieriais Lietuvos finansų rinkoje rezultatus, buvo pasitelkta keletas informacijos šaltinių, tai knygos, internetiniai straipsniai, internetiniai puslapiai, Statistikos departamento duomenys, Lietuvos Respublikos Vertybinių popierių komisijos ataskaitos, bei Finansų ministerijos duomenimis.

Temos aktualumas.

Valstybės skola – valdžios sektoriui priskirtų subjektų, turinčių teisę skolintis, prisiimtų, bet dar neįvykdytų įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas, pasiskolintas išplatinus vyriausybės vertybinius popierius, pasirašius paskolų sutartis, lizingo (finansinės nuomos) sutartis ir kitus įsipareigojamuosius skopirmojoje darbo dalyje apibūdinami pagrindiniai skolos vertybiniai popieriai, tai obligacijos, vekseliai, jų sąvokos, rūšys. Duomenys.

Darbo charakteristika.

Darbo rezultatai leido padaryti tokias pagrindines išvadas: skolos vertybiniai popieriai, kurie garantuojami valstybės turtu. Vyriausybės vertybiniai popieriai išplatinami pirminėje rinkoje, kurių emitentas yra centrinis bankas vyriausybės vertybiniai popieriai parduodami aukcionuose, kurie vyksta kartą per savaitę. Po išleidimo vyriausybės vertybiniai popieriai aktyviai prekiaujama antrinėje rinkoje. Vyriausybės vertybiniai popieriai yra viena iš saugiausių investicijų, nes garantuojama valstybės turtu.

Praktinį darbo rezultatų reikšmingumą ir pritaikymo galimybes nusako tai, kad Lietuvos skolos vertybinių popierių analizė leido padaryti išvadas, kad siekdama pritraukti trumpalaikius kreditavimo šaltinius vyriausybė leidžia iždo vekselius,tik primityvioje ekonomikoje pinigai yra vienintelis arba vyraujantis finansinis turtas. Visos ekonomiškai išsivysčiusios ir dauguma silpnos ekonomikos šalių turi kompleksinę finansų sistemą, kurioje pinigai yra tik viena iš daugelio finansinio turto formų.

Kas yra vertybiniai popieriai? Juos galima apibūdinti įvairiais aspektais, tačiau finansų valdymo aspektu vertybinis popierius jį išleidusiai korporacijai reiškia šios korporacijos finansinį įsipareigojimą, o vertybinio popieriaus savininkui tai yra finansinis turtas. Vertybiniai popieriai - akcijos, obligacijos ir kiti nuosavybės arba skolos dokumentai, naudojami atliekant finansines operacijas privačiame ir valstybiniame sektoriuose. Kitaip sakant, vertybinis popierius - tai kokia nors finansinė priemonė, kur kas vertingesnė už popierių, kuriame ji yra išspausdinta, ir išreiškianti tam tikrą verte.

Tarptautinėje finansų sistemoje vertybiniams popieriams atstovauja akcijos, obligacijos, vekseliai, depozitų (indėlių) sertifikatai ir iždo vekseliai. Paprasčiausias skolos dokumentas iou- tai irgi vertybinis popierius, kuris nustato, kad jo savininkas turi teisę į tam tikrą vertę, dažniausiai į pinigus.

  • Microsoft Word 148 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3525 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurga
  • Skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje. (2011 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/skolos-vertybiniai-popieriai-lietuvos-finansu-rinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:13
×