Skolų įmonei apskaita


Įvadas. Apskaitos samprata. Trumpalaikis turtas. Skolų įmonei apskaita. AB “Utenos trikotažas” skolų įmonei apskaita. Priedai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiandieniniame pasaulyje, turbūt kiekvienam iš mūsų, labai svarbus yra turtas. Turtą daugelis suvokia kaip pinigus ar kažkam priklausančius vertę turinčius daiktus. Tačiau apskaitoje, turtas – tai materialiosios ir nematerialiosios finansinės vertybės, kurias ūkinis subjektas valdo ir disponuoja siekdamas gauti kuo daugiau ekonominės naudos. Kalbant paprastai, turtas tai nuosavybe išreikšti savininkams priklausantys ekonominiai ištekliai. Įmonei norint sėkmingai plėtoti ūkinę veiklą, kiekvienam įmonės apskaitos specialistui būtina išmanyti turto apskaitos ypatumus. Kiekvienos įmonės tiklas yra gauti kuo didesnį pelną bei įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus. Visos įmonės įsigyja arba gamina kažkokias prekes ar paslaugas, po to jas parduoda už grynuosius pinigus arba skolon. Kiekvienai įmonei labai svarbu tikslingai vykdyti visas ūkines operacijas, kadangi net menkiausia klaida gali įtakoti tolimesnį sėkmingą įmonės gyvavimą. Atsiskaitymai su pirkėjais turi gana didelę visoms įmonėms reikšmę. Gyvenant XXI amžiuje ir esant tokioms pažengusioms technologijoms, parduoti prekes ar paslaugas skolon yra vienas iš atsiskaitymų su pirkėjais būdų kuris jau nieko nebestebina. Tačiau, visi atsiskaitymai privalo būti vykdomi efektyviai, kad nekiltų jokių ginčų ar nesklandumų ateityje. Būtina kontroliuoti skolų susidarymą bei jų apmokėjimą laiku, taip pat reikia mokėti valdyti skolas įmonei, kadangi pavėluoti atsiskaitymai gali sutrikdyti įprastą įmonės veiklą ir padaryti jai nemenkų nuostolių. Pirkėjams laiku negrąžinus skolų įmonei, šioje gali susidaryti pinigų trūkumas, o tai įtakos pastarosios galimybes atsiskaityti su savo tiekėjais.

Darbo tikslas: Išanalizavus skolų įmonei apskaitos teoriją, pateikti pavyzdžių kaip yra vedama

Apžvelgti skolų įmonei apskaitą teoriniu apsektu ir pateikti jų pavyzdžius bei sąskaitas;

Detaliai išnagrinėti ir aprašyti skolų įmonei apskaitos ypatumus. Pateikti pavyzdžių;

Apibūdinti konkrečią įmonę ir išanalizuoti tos įmonės skolų įmonei valdymą, apskaitą. Aprašyti nurodant sąskaitų korespondencijas kaip įmonė tvarkosi su pirkėjų ir kitais įsiskolinimais.

Darbo metodika: aprašomasis, mokslinės literatūros šaltinių lyginamoji analizė, įmonės dokumentų analizė, AB “Utenos trikotažas“duomenų analizė.

Atskaitingi asmenys - tai sumos pinigų, išduotos įmonės darbuotojams tam tikrai įmonės veiklai vykdyti ar paslaugoms atlikti. Darbuotojas, gavęs pinigus, tampa atskaitingu įmonei asmeniu. Jis tampa skolingu įmonei.

Išankstiniai mokėjimai - tai skolos įmonei, susidarančios tais atvejais, kada įmonė iš anksto sumoka dalį arba visą numatytos jai atlikti paslaugos sumą.

Pirkėjų ir klientų skolos. Tai turto rūšis, rodanti trečiųjų asmenų įsipareigojimus įmonei už iš jos skolon pirktas prekes.

Įmonės savininkams priklauso ir įmonės veiklos rezultatas, gaunamas naudojant visą įmonės turtą. Savininkų nuosavybės pasikeitimą galima pavaizduoti taip [Žaptorius J., 2015m.]:

Skolos įmonei – tai pirkėjų arba kitų asmenų skolos įmonei už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas ir kitos skolos nesusijusios su prekybine veikla. Kitaip tariant, tai įmonei priklausantis turtas, kuriuo ji laikinai nedisponuoja. Pirkėjų įsiskolinimo atveju, pirkėjai už suteiktas paslaugas ar produkciją susimoka ne iš karto, o per tam tikrą laikotarpį, kuris numatomas pardavimo sutartyje. Tai reiškia, kad pardavimo procesas gali būti suskaidytas į du etapus. Kurių pirmas – turto pardavimas, o antras – pinigų gavimas.

  • Microsoft Word 525 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5430 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustas
  • Skolų įmonei apskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Skolų įmonei apskaita. (2019 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/skolu-imonei-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 09:45
×
112 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo