Skriaudos ir nereikalingumo tema J. Biliūno prozoje


Kodel svarbu tureti vilti j biliunas. Nereikalingumo žmogus. Skriaudos ir nereikalingumo tema j. biliunas. J biliunas nereikalingumas. Viltis biliuno prozoje rasinys. Nuskriausti jono biliuno prozoje rasinys.

Skriaudos ir nereikalingumo tema J. Biliūno prozoje.

Žmogaus, kurio niekas nebūtų nuskriaudęs per visą jo gyvenimą, pasaulyje nerastume nei su žiburiu, nebent, jeigu tas nuoskaudas moka suprasti kaip likimo išdaigas arba atlygį už jo paties negerus darbus. Būdamas netobulas, žmogus kartais ir nenorom skaudina kitus, instinktyviai nusiteikdamas esąs viršesnis už silpnesnius. Todėl žmonės ir jaučiasi vienas kito skriaudžiami.

Apie nelaimingą, skriaudžiamą ar netekusį vilties žmogų rašo J. Biliūnas. Jis — vienas žymiausių lietuvių rašytojų, kurio kūriniai atspindėjo humanizmo idėjas. J. Biliūną domina žmogaus vidinis pasaulis, jo: mintys, idėjos.

Apie žmogų, kuris yra niekinamas, nereikalingas ir jaučiasi esąs nuskriaustas, J. Biliūnas kalba apsakyme „Ubagas“. Visą gyvenimą kaupęs turtą savo sūnui, senasis Sabaliūnas išvaromas elgetauti. Kaip turi jaustis žmogus, visą gyvenimą uždirbęs sau ir savo artimiesiems duoną ir staiga tapęs nereikalingas tikram sūnui, pirmą kartą tiesdamas ranką .ir prašydamas duonos? Kiek jis turi širdyje užslėpti gėdos, pažeminimo, skausmo, kad ištiestų ranką? To rašytojas neparodo, tačiau jaučiame, kad senasis Sabaliūnas, jei tik galėtų išsiversti pats, niekada neprašytų išmaldos, nes tai jam didžiausia moralinė trauma, kokią tik gali patirti žmogus.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (657 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Skriaudos ir nereikalingumo tema J. Biliūno prozoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skriaudos ir nereikalingumo tema J. Biliūno prozoje. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/skriaudos-ir-nereikalingumo-tema-j-biliuno-prozoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:38
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo