Skurdas ir jo mažinimo strategijos įgyvendinimas Lietuvoje


Įvadas. Skurdosąvoka. Skurdą aiškinančios teorijos. Pirmoji skurdo teorija. Antroji skurdo teorija. Trečioji skurdo teorija. Ketvirtoji skurdo teorija. Penktoji skurdo teorija. Skurdo ir socialinės atskirties mažinimas. Skurdo priežastys. Nedarbas. Menkas išsilavinimas. Neišplėtota infrastruktūra. Informacijos trūkumas. Skurdo statistiniai duomenys. Skurdas ir jo mažinimo strategijos įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados. Informacinų šaltinių sąrasas.

Skurdas–tai viena aktualiausių socialinių problemų pasaulyje, ne išimtis ir Lietuva. Plačiąja prasme skurdas yra negalėjimas pasirūpinti būtiniausiais dalykais savo gyvenime. Tai labai skaudi problema ne tik skurdo nualintam žmogui, tačiau ir visai valstybei. Skurdo mažinimas yra ypatingai sudėtingas procesas, kuris reikalauja daug darbo ir pajamų. Taigi, skurdą lemia žemas šalies pajamų lygis. Skurdas priklauso ne tik nuo pajamų, tačiau ir nuo žmogaus požiūrio į gyvenimą. Ne kiekvienas sutvertas būti turtingu ir laimingu, ir nei vienas nesame apsaugotas nuo stiprių nuosmukių savo gyvenime, net ir iki skurdo. Lietuvoje reikia įgyvendinti skurdo strategiją. Kaip? Prie to labiausiai turi prisidėti valstybės vadovai. Jie privalo siekti, kad būtų sumažinta nelygybė, padidintos galimybės, išteklių ir pajamų pasiekiamumas, panaikinti politiniai, teisiniai, ekonominiai ir socialiniai veiksniai bei ribojimai, kurie sukelia ir palaiko nelygybę, kitaip tariant, turi labiau atsižvelgti į žmogų.

Skurdo mažinimo strategijoje skurdas apibūdinamas kaip alkis, neturėjimas pastogės, nesuteikimas laiku pagalbos sergant, nesugebėjimas skaityti, sklandžiai kalbėti, neturėjimas galimybės lankyti mokyklą, baimė dėl ateities. Skurdas yra bejėgiškumas, laisves ir atstovavimo neturėjimas, žmogiškosios esmės palyginimas. Jis riboja žmogaus galimybes gyventi tinkamomis sąlygomis.

Trečioji skurdo teorija:

Ketvirtoji skurdo teorija:

Nedarbą ir mažą užimtumą lemia nepakankama ekonominės veiklos sričių plėtra ir lėtas naujų darbo vietų kūrimas. Darbo vietų mažėja, kadangi uždaromos mokyklos, kultūros centrai. O naujų darbo vietų beveik nėra kuriama. Todėl gyventojai atsiduria sudėtingoje situacijoje, kadangi negali būti užtikrinti dėl savo socialinės ir materialinės padėties.

Išsilavinimas šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje vis dažniau kalbama apie mokymąsi visą gyvenimą, tampa labai svarbus dalykas, kadangi suteikia žinių, gebėjimų, įgūdžių, požiūrių, keičia vertybines orientacijas, ugdo žmogų ir didina galimybe įsidarbinti. Taigi žmonių gyvenimo kokybė priklauso nuo įgyto išsilavinimo. Galima teigti, kad išsilavinęs žmogus gali daryti didesnę įtaką ekonominei situacijai, nes turi daugiau žinių, kompetencijos ir patirties, kuri keičia tiek jo, tiek aplinkinių gyvenimą.

Tokius duomenys lemia ne tik gyventojų pajamos, bet ir amžius, motyvacija, užsiėmimai, laisvalaikis, socialinė padėtis. Kompiuteris ir internetinis ryšis galo būti naudingas ir pagyvenusiems žmonėms, nes gali rasti svarbios informacijos.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2465 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Skurdas ir jo mažinimo strategijos įgyvendinimas Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skurdas ir jo mažinimo strategijos įgyvendinimas Lietuvoje. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdas-ir-jo-mazinimo-strategijos-igyvendinimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:48
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo