Skurdas ir jo priežastys


Įvadas. Literatūros sąrašas.


Šiandieninėje visuomenėje yra daug priežasčių,kodėl žmonės gyvena skurde. Šio darbo tikslas – atskleisti skurdo priežastys ir išsiaiškinti skurdo problemos sprendimo būdą. Darbo tikslui pasiekti suformulavau šiuos uždavinius:

ką rodo duomenys apie skurdą Lietuvoje?

Kas yra skurdas ir kaip reikėtų jį apibrėžti? Sociologai ir tyrinėtojai labiausiai palaikė dvi skirtingas skurdo traktuotes: absoliutųjį skurdą ir santykinį skurdą. Absoliučiojo skurdo koncepciją grindžia išgyvenimo idėja – pagrindinės sąlygos, kurias privalu patenkinti, kad būtų palaikomas fiziškai sveikas egzistavimas. Sakoma, kad žmonės gyvena skurde, jei jie negali patenkinti šių esminių savo poreikių – turėti užtektinai maisto, kur prisiglausti ir kuo apsirengti. Manoma, kad žmogaus išgyvenimo standartai yra daugmaž vienodi visiems panašaus amžiaus ir fizinių duomenų žmonėms, kad ir kur jie gyventų. Tačiau ne visi sutinka, kad įmanoma nustatyti tokį standartą. Jie teigia, jog tinkamesnė būtų santykinio skurdo koncepcija, susiejanti skurdą su bendruoju gyvenimo standartu, vyraujančiu konkrečioje visuomenėje. Santykinio skurdo koncepcijos gynėjai mano, kad skurdą apibrėžia kultūra, todėl nereikėtų jo matuoti pagal kažkokį universalų nepritekliaus standartą. Būtų klaida daryti prielaidą, kad žmogaus reikmės visur tos pačios, nes iš tiesų jos skiriasi ir kultūros viduje, ir tarp kultūrų. Viena kultūra gali laikyti daiktus esminiais, o kita – priskirti juos prabangai.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (813 žodžiai)
  • Jolita
  • Skurdas ir jo priežastys
    10 - 8 balsai (-ų)
Skurdas ir jo priežastys. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdas-ir-jo-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:41
×