Skurdas ir socialinė atskirtis Lietuvoje referatas


Kauno kolegijos vadybos ir ekonomikos fakulteto įstaigų ir įmonių administravimo katedra. Skurdas ir socialinė atskirtis Lietuvoje. Vadybos savarankiškas darbas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Skurdo ir socialinės atskirties Lietuvoje atsiradimo priežastys. Svarbiausios skurdo atsiradimo Lietuvoje priežastys ir jas lemiantys veiksniai. Skurdo Lietuvoje statistiniai duomenys. Lietuvos skurdo rizikos ribos Lt. 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011. Skurdo paplitimo sritys procentais 2011 - 2012 metais. Pagal gyvenamąją vietą 2011 2012 2013 Pagal užimtumo statusą 2011. Pagal amžių 2011 2012 2013 Pagal namų ūkio tipą 2011. Problemos sprendimo alternatyvos. Sprendimų alternatyvų vertinimas Alternatyva Privalumai.

Problema. Skurdas ir socialnė atskirtis Lietuvoje.

Darbo objektas. Racionalaus sprendimo priėmimas ir socialinės atskirties mažinimui Lietuvoje.

Darbo tikslas. Rasti racionalų sprendimo priėmimo būdą skurdui bei socialinei atskirčiai Lietuvoje mažinti.

Darbo uždaviniai.

Įvardinti situaciją ir diagnozuoti problemą.

Nurodyti alternatyvas problemai spręsti ir įvertinti jų efektyvumą.

Parinkti tinkamiausią sprendimą.

Darbo metodai. Informacijos šaltinių analizė, statistinių duomenų analizė.

Skurdo ir socialinės atskirties Lietuvoje atsiradimo priežastys

Skurstantys visuomenės nariai negali visavertiškai dalyvauti visuomenės gyvenime, jų vaikai turi mažesnes galimybes mokytis, save realizuoti. Skurde užaugę vaikai dažniau ir patys skursta. Taip susikuria uždari skurdo ratai, didėja visuomenės susiskaidymas ir socialinės įtampos. Nepatenkinti gyvenimu, nusivylę, atskirtyje gyvenantys piliečiai lengviau paveikiami populistų, o tai turi neigiamų padarinių mūsų politikai: visuomenė tampa lengvai manipuliuojama. Kai piliečiai jaučiasi bejėgiai, įsigali nomenklatūrinis šalies valdymas. Be to, jeigu neteksime atjautos skurstantiems tėvynainiams ir solidarumo su jais, mes patys susvetimėsime.

Iš visų pasiūlytų alternatyvų geriausias sprendimas yra darbo vietų didinimas. Kadangi viena iš didžiausių skurdo priežasčių Lietuvoje yra nedarbas alternatyva būtų veiksmingiausia mažinant skurdo lygį šalyje. Didinant darbo vietų skaičių atsirastų galimybė įsidarbinti skurstantiems, bedarbiams bei jaunimui. Turintys darbo vietą šie asmenys galės savarankiškai užtikrinti savo ir savo šeimos gerovę. Asmenys nebus priklausomi nuo socialinių paramų, turės užimtumą bei mažins šalies nedarbo lygį.

Mažinti skurdą Lietuvoje yra siūlomos tokios alternatyvos kaip parama skurstančių šeimų vaikams, parama bedarbiams ir jų šeimoms, darbo vietų didinimas, socialinė parama bei švietimas ir profesinis mokymas. Šios alternatyvos ne tik mažintų skurstančiųjų skaičių, bet ir gerintų jų gyvenimo lygį, suteiktų daugiau galimybių pilnavertiškam gyvenimui.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1608 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Skurdas ir socialinė atskirtis Lietuvoje referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Skurdas ir socialinė atskirtis Lietuvoje referatas. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdas-ir-socialine-atskirtis-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:14
×