Skurdas Lietuvoje (2)


Skurdas Lietuvoje. Literatūra. Skurdo sampratą. Skurdo tema. Geografiniai skirtumai. Skurdo ribos.


Skurdo tema yra daug diskutuotina, tačiau pati problema galutinai neišspręsta. Kaip pažymi A. Šileika, R. Zabarauskaitė (2006), skurdas - tai viena iš aktualiausių problemų Lietuvoje. Tačiau, kad ją išspręsti reikia tikslingai veikti, kadangi skurdo priežastys tarpusavyje yra susijusios ir laikui bėgant kaupiasi, tokiu būdu formuodamos opia problemą visuomenėje. Šio darbo tikslas: išstudijuoti mokslinę literatūrą, nagrinėjančią skurdo priežastis Lietuvoje bei apžvelgti kylančius padarinius.

Vienas iš šių veiksnių yra kryptinga skurdo matavimo metodika, už kurią atsakinga vyriausybė. Turint šią tikslingą metodiką galima greičiau nustatyti skurstančių gyventojų grupes ir efektyviau mažinti skurdą. Tačiau kaip teigia: A. Šileika, R Zabarauskaitė (2006, 75) “Lietuvoje naudojamas santykinio skurdo lygio rodiklis, kuris nėra tinkamas. Prioritetai labiau teikiami absoliutaus skurdo rodikliui”. Taip pat svarbu paminėti, kad Lietuvoje taikoma bendra ES skurdo matavimo metodika. Tai parodo, kad Lietuva netikslingai siekia gerinti skurstančiųjų padėtį, kadangi su šiuo metodu negali nustatyti tikslaus skurstančiųjų skaičiaus Lietuvoje. Taip pat vadovavimasis pagal ES šalis yra ydingas, kadangi Lietuva yra posocialistinė šalis, turinti neaukštą ekonomikos išsivystymo lygį, negali vienodai naudoti metodikos su išsivysčiusiomis šalimis.

Taip pat darbas yra vienas iš veiksnių, dėl kurio nebuvimo žmonės patiria skurdą.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1137 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Skurdas Lietuvoje (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Skurdas Lietuvoje (2) . (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdas-lietuvoje-2.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 01:29
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo