Skurdo lygis


Skurdo lygis Lietuvoje. Teorinis problemos pagrindimas. Praktinis problemos pagrindimas. Problemos sprendimas dabar. Problemos sprendimas (mano sprendimas). Literatūros šaltiniai. Santrauka.

Skandinavijos šalyse veikia „socialinis kontaktas“ tai yra turtingieji moka už vargšus. Šiose šalyse kas penktas gyvena iš socialinių išmokų. Sąvoka „Ilgalaikis skurdas“ čia išvis nesuprantama ir neįprasta skandinavams.

Daugiau kaip 90 % oficialiai neturtingų ir vargšų amerikiečių turi savo gyvenamą vietą – butą ar namą. Beveik visi neturtingi žmonės JAV turi automobilį. Žinoma jie nėra nauji, tačiau tinkami judėjimui.

Svarbiausia yra tai, kad JAV vyriausybė suteikia vargšams galimybę ištrūkti iš skurdo gniaužtų. Naudojasi tuo tikrai ne visi, nors tam yra naudojamos nemokamos programos naujų profesijų įsigijimui. „ Jūs norite paramos? Dirbkite !“ tai JAV nacionalinės socialinio aprūpinimo sistemos principas. Pagalba mokymams ir užimtumui yra skiriama visiems, įskaitant ir neįgaliuosius. Iš viso tik 2,6 % dirbančių amerikiečių gyvena žemiau skurdo ribos.

Skurdas yra labai didžiulė problema šalies ekonomikai ir gyventojų užimtumui. Darbo autorės nuomone, yra nemažai sprendimų ir būdų kaip sumažinti skurdą taip sumažėtų ne tik skurdas, bet ir nedarbo lygis Lietuvoje:

Parama skurstančių šeimų vaikams. Privalumai: Našlaičių ir beglobių vaikų integracija į šeimas. Piniginė parama, kaip vaiko globos pašalpa. Vaikams, kurie neturi tinkamos priežiūros šeimoje, patyrusiems smurtą suteikiama socialinių darbuotojų pagalba. Trūkumai: Tėvų/globėjų piknaudžiavimas vaikų globos pašalpa. Netinkama vaikų priežiūra.

Parama bedarbiams ir jų šeimoms. Privalumai: Didinamos įsidarbinimo galimybės. Socialinės paramos skyrimas. Bedarbių mokymas. Didesnės aukštojo išsilavinimo įgijimo galimybės jaunimui. Trūkumai: Naudojamasi socialine parama. Jaunų žmonių nenoras dirbi.

Darbo vietų didinimas. Privalumai: Didinamas gyventojų užimtumas. Mažinamas nedarbas šalyje. Galimybė savarankiškai užsitikrinti savo ir savo šeimos gerovę. Trūkumai: Didelė konkurencija darbo rinkoje. Nedidelis darbo užmokestis.Viršvalandinis darbas.

Socialinė parama. Privalumai: Skiriama piniginė parama skurstantiesiems. Aprūpinimas būstu. Parama vaikams ikimokyklinėse įstaigose bei mokyklose. Trūkumai: Priklausomumas nuo socialinės paramos. Piktnaudžiavimas socialinės paramos skyrimu. Ne pagalpaskirtį išleidžiami gauti socialinės paramos pinigai.

Švietimas ir profesinis mokymas. Privalumai: Sudaromos galimybės vaikams bei jaunimui mokytis. Užtikrinamas dorinis ugdymas ir kokybiškas išsilavinimas. Trūkumai: Vaikų bei jaunimo nelankomumas mokymosi įstaigose. Nenoras mokytis, siekti aukštesnio išsilavinimo.

1. ES struktūrinės paramos poveikio gyvenimo kokybei, socialinės atskirties ir skurdo mažinimui Lietuvoje vertinimas [žiūrėta 2015 metų lapkričio 5 dieną] prieiga per internetą:

5. Nuo birželio 1 d. įsigalioja nauja piniginės socialinės paramos tvarka [žiūrėta 2015 metų lapkričio 15 dieną] prieiga per internetą:

7. People at risk of poverty or social exclusion[žiūrėta 2015 metų lapkričio 23 dieną] prieiga per internetą:

Nuo 2005 metų iki 2008 metų skurdo rizikos riba Lietuvoje mažėjo. Tam įtakos galėjo turėti ekonomikos pakilimas, kai darbo užmokestis didėjo , o nedirbančiųjų skaičius mažėjo. Krizės metu skurdos rizikos riba kilo ir 2010 metais siekė 34 proc visos populiacijos. 2010 metais didesnį skurdo rizikos ribą už Lietuvą buvo pasiekusi tik Bulgarija (49,2), Latvija (38,2) ir Rumunija (40,3). Nuo 2011 metų iki 2014 metų Lietuvos skurdo rizikos riba mažėjo, tam įtakos galėjo turėti atsigaunanti ekonomika, didėjantis darbo užmokestis ir didėjantis kiekis dirbančių žmonių. 2013 metų gale Lietuvos skurdo rizikos riba siekė 30,8 proc. visos populiacijos.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3074 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Skurdo lygis
    10 - 3 balsai (-ų)
Skurdo lygis. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdo-lygis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:13
×