Skurdo problema Lietuvoje esė


Socialinių mokslų kolegijos teisės katedra teisės studijų programa. Skurdo problema Lietuvoje.

4. Skurdą sukelia geografiniai skirtumai. Kaimo vietovių, getų skurdas, miestų kapitalinių įdėjimų mažinimas, trečiojo pasaulio šalių skurdas parodo erdvinį skurdo, paremto kitomis teorijomis, apibūdinimą. Nors ir geografija grindžiama skurdo teorija, ji remiasi kitomis teorijomis ir atkreipia dėmesį į tai, kad žmonės, institucijos ir kultūros tam tikruose rajonuose stokoja objektyvių išteklių, būtinų gerovės ir pajamų kūrimui, ir kad stokoja galios perskirstymo pareikalavimui. Pati esu užaugusi kaime, tai tikrai mačiau ir žinau, kad yra daug skurstančių žmonių. Jie skursta dėl nedarbo, žemo isilavinimo, nes kaime sunku ką rasti, o toliau važinėti neturi galimybių.

5. Skurdą sukelia sukauptos ir ciklinės tarpusavio priklausomybės. Minėtos keturios teorijos parodo skurdo priežasčių kompleksiškumą ir šios problemos sprendimo strategijų įvairovę. Penktoji skurdo teorija yra pati sudėtingiausia ir tam tikru laipsniu remiasi kitų teorijų komponentais. Ji nagrinėja individus ir jų visuomenę, kurie pateko į galimybių ir problemų spiralę; problemoms pradėjus dominuoti, užsidaro kitos galimybės ir susidaro augantis problemų rinkinys, dėl kurio veiksmingas atsakas tampa beveik neįmanomas. Mano nuomone, problemų turime kiekvienas, taigi tie asmenys, kurie jų turi labai daug ir sunku tampa vieniems jas spręsti, visada pagalbos gali kreipti į socialinius darbuotojus, ar kitus specialistus, kurie padeda spręsti žmogui susikaupusias problemas.

Taigi, skurdo priežastys įvairios ir jas aiškinti galima skirtingais požiūriais, aspektais ir teorijomis. Pagrindinės skurdo problemos yra: didelis nedarbas (ypač ilgalaikis), augantis absoliutus skurdas, platėjanti socialinė atskirtis, socialinis nusivylimas (nepasitikėjimas), žmogaus socialinės raidos degradacija. Įvairiais istorijos tarpsniais dominavusios skurdą aiškinančios teorijos, dažniausiai skurdą įžvelgė kaip pačių skurstančiųjų kaltę. Teoriškai skurdo priežastys įvardijamos vienos, tačiau aš savo praktikoje esu susidūrusi su skurdžiai gyvenančiomis šeimomis, tačiau skurdą jų gyvenime dažniausiai iššaukia ir kiti aspektai tokie, kaip nenorėjimas dirbti, už tam tikrą atlyginimą bei alkoholinių gėrimų vartojimas, socialinis nusivylimas, socialinė raidos dagradacija.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1514 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Skurdo problema Lietuvoje esė
    7 - 1 balsai (-ų)
Skurdo problema Lietuvoje esė. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdo-problema-lietuvoje-ese.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 12:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo