Skurdo problema Lietuvoje


Skurdщ зкщидуьф. Visuomenes problema skurdas. Aktualios visuomenes temos skurdas. Skurdas lietuvoje diplominis darbas. Lietuvoje aktualios problemos. Skurdo tyrimai. Skurdas lietuvoje kaip socialine problema. Magistras: skurstančių šeimų problemos. Skurdas kuria skurda. Tema benamiai skaidres.

Kasparavičienės V. (2003) teigimu, visuomenės virsmo laikotarpyje gausėja marginalinis sluoksnis – didėja skaičius žmonių ir socialinių grupių, atsiduriančių ekonominiame ir kultūriniame visuomenės pakraštyje. Įvairialypiniame marginaliniame sluoksnyje išskirtini skurdžiausiai gyvenantys žmonės: bedarbiai, benamiai, seni vieniši žmonės, gatvės vaikai ir pan. Taigi, skurdas yra labai aktuali tema šiandieninėje visuomenėje.
Kaip teigia Keršienė R. (2011) skurdas – viena iš aktualiausių problemų, su kuria susiduria ne tik Lietuvos, bet ir išsivysčiusių pasaulio šalių gyventojai. Skurdas paprastai suprantamas kaip materialinis nepriteklius. Apskritai, skurdas yra apibrėžiamas kaip varginga būsena ar pragyvenimo lėšų trūkumas. Taigi, mano nuomone, skurstančiųjų šiandieninėje visuomenėje yra daug, ypač dėl laisvų darbo vietų nebuvimo, motyvacijos stokos, taip pat skurdą įtakoja ir alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų vartojimas. Iš savo patirties ir praktikos žinau, kad dauguma skurstančiųjų yra didelės šeimos, auginančios daug vaikų ir gaunančios nedidelias pajamas, dėl to ne visada patenkinami visi šeimos, o svarbiausia vaikų poreikiai.
Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės skursta tuomet, kai jiems nepasiekiamos tokios gyvenimo sąlygos, kurios atitiktų tuo laikotarpiu krašto gyventojams įprastą maitinimosi, patogumų ir paslaugų lygį, sąlygos, kurios leistų jiems bendrauti ir laikytis esamų elgsenos normų, atlikti savo vaidmenį, kurio yra tikimasi iš asmens kaip iš visuomenės nario. Skurdas geriau suprantamas, kai jis taikomas ne tik tiems, kurie yra neteisingo pajamų paskirstymo aukos, bet ir tiems, kurių ištekliai neleidžia jiems atlikti sudėtingo socialinio vaidmens, kurį visuomenė iškelia savo piliečiams ir gyventi pagal susiklosčiusias sąlygas (Stepan Zaicev, 2008). Taigi, didžiausią priežastį mūsų visuomenėje, dėl kurios yra patiriamas skurdas išskirčiau nedarbą. Aišku, yra tokių, kurie nenori dirbti, jiems gerai gyventi ir iš gaunamos pašalpos. Tačiau, norėčiau pakalbėti apie tokius asmenis, kurie tikrai ieško ir neranda darbo. Nes esant nedarbui, šeima, turi tenkintis minimalia valstybės išmoka. Pavyzdžiui, šeima, kuri augina vieną ar kelis vaikus, iš valstybės tegauną minimalią išmoką, tai jiems sunku tampa mėnesį laiko pragyventi už gaunamą pašalpą, patenkinti savo ir vaikų poreikius. Mano manymu, labiausiai skurstančiose šeimose nukenčia vaikai, jie dėl sunkios šeimos padėties, turi valgyti prastą maistą, negali namuose naudotis visais pa
  • Sociologija Esė
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1520 žodžiai)
  • Egle
  • Skurdo problema Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Skurdo problema Lietuvoje. (2012 m. Rugpjūčio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdo-problema-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:47
×