Skurdo rizika Europos sąjungoje


Skurdo rizika Europos sąjungos šalyse, ekonometrinis įvertinimas. Įvadas. Ekonometrinio modeliavimo teoriniai aspektai. Modeliuojamas rodiklis ir jį lemiantys veiksniai. Tyrimo metodika. Preliminari duomenų analizė. Duomenų tinkamumo įvertinimas. Modeliuojamo rodiklio koreliacinės sąveikos įvertinimas. Ekonometrinio modelio sudarymas. Porinės regresijos modelis. Dauginės tiesinės regresijos modelis. Ekonometrinio modelio kokybės įvertinimas. Dauginė regresija. Regresijos prielaidų tikrinimas. Ekonometrinės prognozės nustatymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Skurdo rizika – ji atsiranda tada kai , pablogėjus ekonominėms sąlygoms, gyventojų pajamos atsiduria už skurdo ribos. Skurdas - viena iš aktualiausių problemų su kuria susiduria ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio šalių gyventojai ypatingai Afrikos, Azijos regiono šalys. Skurdas žmogų išstumia į socialinį užribį, žemesnį visuomenės, kurioje jis gyvena lygį. Jame atsirasti nesunku, tereikia prarasti darbą, susirgti sunkia liga, pasiduoti žalingiems įpročiams. Į skurdą patekę arba ties jo riba gyvenantys žmonės patiria ne vien ekonominių problemų, jie taip pat kenčia nuo socialinės atskirties. Šiuolaikinėse pramonės visuomenėse nuostabos nekelia tokie reiškiniai kaip nedarbas, valkatavimas ar elgetavimas. Žmonės laikomi skurstančiais, jei jie dėl nepakankamų materialinių, kultūrinių ir socialinių išteklių išstumiami iš šalyje susiklosčiusio bent minimaliai priimtino gyvenimo būdo.

Pasirinkta tema yra aktuali, nes būtina išvengti skurdo didėjimo šalyse ir bendroje Europos Sąjungoje ir užtikrinti gerbūvį bei ekonomikos stabilumą.

Darbo objektas – Skurdo rizika.

Darbo tikslas – atlikti skurdo rizikos ekonometrinį tyrimą.

Darbo uždaviniai:

1.Apibūdinti modeliuojamus rodiklius ir apžvelgti ekonometriniame tyrime taikytus metodus;

2.Įvertinti pradinių duomenų tinkamumą tyrimui;

3.Sudaryti porinės ir dauginės regresijos ekonometrinius modelius;

4.Įvertinti modelių kokybę;

5.Nustatyti modeliuojamų rodiklių prognozę ir įvertinti jos tikslumą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 2032 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (2351 žodžiai)
  • Lina
  • Skurdo rizika Europos sąjungoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Skurdo rizika Europos sąjungoje. (2014 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdo-rizika-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:25
×