Skurdo tendencijos Lietuvoje


Skurdo tendencijos Lietuvoje. Skurdo tendencijos Lietuvoje. Ekonominis (arba piniginis) ir nepiniginis skurdas. Skurdo sampratos evoliucija. Skurdas tai yra individo arba socialinės grupės ekonominė padėtis. Skurdas tampa įprastu ir priimtinu dalies žmonių gyvenimo būdu. Lietuvoje situacija. Skurdą sukeliančius veiksnius. Kovoje su skurdu labai svarbus. Skurdo ir socialinės atskirties reiškiniai. Sisteminė problema. Skursta ne tik asocialūs asmenys. Skurdo rodiklių „uodegoje“. Kainas nustato oligopolininkai. Caritas. Lietuvoje pagalba skurtantiems teikia įvairios oranizacijos. Naudota literatūra.

Skaitant šį, bei kitus straipsnius susijusius šia tema, galima daryti išvadą jog labiausiai Lietuvoje skurdą patiria vaikai. Skurdas čia praktiškai prasideda nuo pat gimimo. Daugiausiai vaikų gyvena šeimose, kuriose vienas iš tėvų arba abu yra bedarbiai ir gyvena iš minimalių pašalpų, kurių realiai neužtenka normaliai ir kokybiškai išgyventi. Kita grupė po vaikų yra moterų grupė, kurios taip pat gyvena žemiau skurdo ribos. Sekanti grupė yra vyrai, jie užima trečią vietą pagal skurdą Lietuvoje, pasak straipsnio autoriaus surinktais duomenimis, vyrai yra mažiau nuskurdę, nei vaikai, ar moterys. Dažniausiai moterys , kurios yra įtrauktos kaip skurdžiai gyvenančios, yra vienišos mamos likusios tik su vaikais, ir minimalia pašalpa, tokios motinos negali eiti dirbti, nes būna paliktos su mažais vaikais ant rankų. Šios moterys yra priverstos prašyti žmonių pagalbos, kad tik jų vaikai nebadautų. Tai yra išties skaudi šalies problema. Vaikai turėtų būti mūsų šalies ateitis, bet taip keista , skaičiai rodo, jog jie yra labiausiai nuskriausti ir nuskurdę piliečiai mūsų visuomenėje. Tačiau mūsų politikų ieškojimuose tarp balto ir juodo šių vaizdų nematyti, ir niekas dar nesugalvojo jokio tinkančio ir praktiško įstatymo tokiai socialiniai Lietuvos būklei spręsti.

Taip pat viena iš skurtančiųjų rizikos grupių yra seni žmonės. Tokiems žmonėms ypač sunku išgyventi ir išsilaikyti mūsų visuomenėje. Jų pencijos nėra tokios , kad užtektų visiems jų poreikiams patenkinti, bei vaistams įsigyti. Pasiseka tiems, kurie dar turi vaikus, ar artimuosius. O tiems, kurie lieka vieni ištinka dažniausiai didžiausia bėda- skurdas, toki senukai lieka be duonos kąsnio, ir gyvenimo pabaigą sutinka dažniausiai neoriai, nors turėtų būti priešingai.

Dauguma perskaitytų straipsnių buvo labai panašūs, metai iš metų ši skurdo problema, praktiškai nesikeičia, skaičiai skurstančiųjų keičiasi labai neženkliai. Yra įvairių skurdo atsiradimo priežasčių, dažniausiai viskas priklauso nuo pačio žmogaus ir jo požiūrio į gyvenimą. Labai džiugu, kad Lietuvoje yra nemaža dalis organizacijų, dauguma jų bažnytinės padedančios žmonėms esant tokiai bėdai. Kai kuriems dėka tikėjimo atsiranda viltis kažką tai pakeisti ir siekti išklimti iš savo bėdų - skurdo.

Šios esė autoriui labai patiko vieno garsaus rašytojo, Paulo Coelho mintis: Tie, kurie abejingai žiūri į skurdą, yra didžiausi skurdžiai.

Lietuvai artimoje ateityje reikėtų remtis tokiomis man patikusiomis socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gairėmis:

Trumpa žinutė iš Biblijos, kiekvienas iš mūsų turėtume kartais ją pavartyti ir įsiklausyti į žodžius, kurie turi prasmę ir gali padėti susigrąžinti viltį ir tikėjimą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (3030 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Skurdo tendencijos Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Skurdo tendencijos Lietuvoje. (2014 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/skurdo-tendencijos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:39
×