Skyrikliai


Įvadas. Skyrikliai. Dviejų sukamųjų kolonelių skyrikliai. 2. Trijų kolonėlių sukamasis skyriklis. Pantografinis skyriklis. Vidutinės įtampos skyrikliai. Vidutinės įtampos oro linijų skyrikliai. Galios skyrikliai. Galios skyriklio paskirtis. Išvada. Literatūra.

Skyriklis yra mechaninis įrenginys, kuris išjungtoje padėtyje sudaro izolecinį tarpą. Jais galima įjungti arba išjungti grandines su nežymiomis srovėmis. Nežymios srovės yra ≤0,5A t.y. įvadų, šynų, jungčių, trumpų kabelių įkrovimo srovės ir įtampos transformatorių srovės.

Elektros tinkluose daugiausia naudojama dviejų kolonėlių sukamieji skyrikliai 35-330 kV įtampai. Skyrikliai gali būti pagaminti su vienu ar dviem įžeminimų peilių ( iš vienos ar abiejų pusių) komplektais. Skyriklio kolonėlės gali būti sumontuotos ant bendro rėmo su visų trijų fazių vienalaikiu valdymu arba ant atskirų rėmų su atskiru fazių valdymu.

Kolonėlės yra įtvirtintos į atraminius uždarus guolius , kurie yra atsparūs atmosferos poveikiams ir jų nereikia prižiūrėti. Kolonėlių sukiojamas pagrindas yra pritvirtintas varžtais, kurie leidžia tiksliai sureguliuoti skyriklio peilius. Kolonėlių viršuje yra metalinės alkūnės, kurių gale yra pritvirtinti pagrindiniai kontaktai. Beto, kolonėlių viršuje yra lanksčiosios metalinės kepurėlės, prie kurių prijungiamos šynos. Kepurėlės gali psisukti 360® kampu. Sukimo mechanizmui jokios priežiūros nereikia. Prie metalinių kolonėlių apatinės dalies yra prijungtos traukės, per kurias valdymas skyrikliais.

Išjungimo metu kolonėlės pasisuka 90® kampu. Išjungtoje padėtyje dviejų kolonėlių skyriklis su nutraukimu centre sudaro horizontalų izolecinį tarpą. Visos laidžios dalys yra pagamintos iš nerūdijančios medžiagos, todėl per ilgą jų eksplotavimo laiką elektrinė varža nesikeičia. Kai kurios kompanijos gamina pasidabruotus pagrindinius kontaktus.

  • Microsoft Word 4037 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (849 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Skyrikliai
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skyrikliai. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/skyrikliai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:59
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo