Skyrybos, o vaikai? esė


Psichologijos esė.

Skyrybos, o vaikai? esė.


Žemaičio teigimu, pastaraisiais dešimtmečiais vyko vadinamasis akceleracijos procesas, per kurį labai paspartėjo paauglių ir jaunimo lytinis brendimas. Dabar jie subręsta 2-3 metais anksčiau nei prieš kelis dešimtmečius, o tuo tarpu jų socialinis bei dorovinis brendimas sulėtėjo ir žymiai atsilieka nuo lytinio brendimo. Be abejo, dėl šios priežasties mūsų visuomenėje neapgalvotai sukuriamos labai jaunos šeimos, vėliau jos išsiskiria ir dėl to kenčia mūsų jautriausioji ir labiausiai pažeidžiamiausioji visuomenės dalis – vaikai.

Neginčytinai ištuoka – tai didelė šeimos neganda, kurią ypač tragiškai ir skaudžiai išgyvena vaikai, kurie dažnai abu tėvus myli vienodai, todėl sutuoktiniai besirengdami skyryboms turėtų pirmiausia apgalvoti apie vaikų likimą.

Be abejo, šeimos santykiai jau gali būti taip pairę, kad jie vaikų auklėjimui gali padaryti tik žalos. Bendras gyvenimas šeimoje, kurioje vyksta nuolatiniai barniai, konfliktai, o dažnai ir smurtas, nuodija ne tik šeimos santykius, bet dvasiškai žaloja ir pačius mažiausius. Toks gyvenimas santuokoje, kad ir dėl vaikų, darosi nepageidautinas. Kai šeimos santykiai visiškai suyra ir santuoka tampa tik formali, tai tuomet nėra reikalo ją saugoti. (Skujienė, Steponėnienė, 2005). Šeimos etika. Vilnius: Rosma. Nors esu prieš skyrybas, tačiau geriau išsiskirti, nei gyventi tik dėl vaikų ir taip juos tik dar labiau dvasiškai žaloti. Kam kęsti, jei yra galimybė išsiskyrus gyventi ramiau ir maloniau. Ypač dėl vaikų manau verta kovoti, nors jiems, pvz., reikia tėvo, tačiau jiems nereikia matyti kaip tėvas kasdien muša mamą, ją skriaudžia žemina ir rodo blogą pavyzdį ir gali stipriai paveikti vaiko psichinę raidą.

Dažniausiai santuoka labai greitai išyra kai joje nebelieka pagarbos, sąžinės, pareigos, atsakomybės, nuoširdumo, pasitikėjimo ir ištikimybės jausmo tarp tėvų. Meilė, orumas, išskirtinė pagarba moteriai, abipusis pasitikėjimas, sutuoktinių nuoširdumas, kantrybė, tolerancija, atlaidumas, taktiškumas, saikingumas, savitvarda yra būtini šeimoje, kad būtų išvengta skyrybų.

 • Psichologija Esė
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Evelina
 • 8 puslapiai (1690 žodžių)
 • Universitetas
 • Psichologijos esė
 • Microsoft Word 17 KB
 • Skyrybos, o vaikai? esė
  10 - 2 balsai (-ų)
Skyrybos, o vaikai? esė. (2017 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/skyrybos-o-vaikai-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:29