Skysčio skystyje tirpumo nustatymas


Skysčio skystyje tirpumo nustatymas. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo eiga ir rezultatai.

Skysčių tirpumas kituose skysčiuose yra skirtingas. Vieni skysčiai tirsta neribotais santykiais, kiti - beveik netirpsta. Tačiau skysčių tirpumas kituose skysčiuose labai priklauso nuo temperatūros ir beveik bet kokiai sistemai yra būdinga krizinė temperatūra – kai skysčiai vieni kituose tirpsta neribotai. Kai dviejų skysčių tirpumas vieno kitame yra ribotas, tai juos suplakus gaunami du tirpalų sluoksniai: sotusis medžiagos A tirpalas tirpiklyje B ir sotusis medžiagos B tirpalas tirpiklyje A. Tokie tirpalų sluoksniai gali būti pusiausvyroje tik apibrėžtame temperatūrų intervale.

Pastoviame slėgyje krizinė tirpumo temperatūra yra pastovi ir būdinga kiekvienai sistemai. Ši temperatūra labai jautri įvairioms skysčiuose esančioms priemaišoms, todėl jos nustatymas kartais yra labai svarbus rodiklis skysčio grynumui apibūdinti.

Bandymo metu nustatėme, kad sistemos C6H5OH-H2O krizinė temperatūra yra 67 oC. Temperatūra gauta 10 vamzdelyje iš dalies atitinka fenolio lydymosi temperatūrą (41 0C), nes toje sistemoje vandens nebuvo.

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (332 žodžiai)
  • Andrius
  • Skysčio skystyje tirpumo nustatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Skysčio skystyje tirpumo nustatymas. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/skyscio-skystyje-tirpumo-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:27
×