Skysčių fizika referatas


Įvadas. Skysčių apibrėžimas. Skysčių sandara. Skysčių tėkėjimas. Skysčių tekėjimo rūšys. Slėgis skysčiuose. Slėgio matavimo prietaisai. Paskalio dėsnis. Archimedo dėsnis. Skysčo dalelių judėjimo greitis ir hidrodinaminis slėgis. Išvados. Literatūra.


Palaikyti šio skysčio fizinies savybes ir chemines sudėties pastovumą yra svarbiausia sąlyga, leidžianti atskiroms ląstelįms ir visam organizmui normaliai funkcionuoti. Tai nepaprastai sudįtinga, kadangi gyvieji organizmai nuolat taikosi prie kintančios aplinkos. K. Bernaras ( C. Bernard ) organizmo skysčius (tarpląstelinį skystį, smegenų skystį, limfą, kraujas) pavadino vidine terpe.

Organizmo vidinės terpės pagrindą sudaro vanduo. Daug jo ir visame organizme. Be to, įvairios medžiagos patenka į organizmą kaip vandeniniai tirpalai, ir organizmas nusikrato nuodingos apykaitos produktų taip pat tirpalų pavidalu. Apie 70 kg sveriančio suaugusio žmogaus organizme apytikriai yra 42 kg (60 ) vandens. Jis pasiskirstæs taip: ląstelių vanduo 40 kūno svorio ir Neląstelinis 20 ; pastarąją sudaro kraujo plazmos vanduo (5 kūno svorio) ir tarpląstelinis vanduo (15 kūno svorio). Judriausia vidinės terpęs dalis kraujas, transportuodamas maisto medžiagas, O2 , CO2 ir kitus medžiagos apykaitos produktus, atlieka daug funkcijų: maitina, valo, reguliuoja temperatūrą.

Skysčiu (fluidu) vadinamas vientisas vienalytis izotropinis fizinis kūnas, kurio dalelės tarpusavy silpnai surištos ir gali judėti.

Mechaninių savybių atžvilgiu skysčiai (fluidai) skirstomi į:

Mažai suspaudžiamus – lašelinius arba skysčius.

Suspaudžiamus – dujinius arba dujas.

Fizikine prasme tai labai skirtingi kūnai. Mechanine prasme jie mažai skiriasi ir dažnai jų stovis aprašomas tomis pačiomis lygtimis.

Skysčių tūris mažai keičiasi kintant slėgiui ir temperatūrai. Tuo jie panašūs į kietą kūną (atlaiko gniuždymo įtempimus).

Gamtoje yra ir anomalinių skysčių, kurie atlaiko pradinius tangentinius įtempimus. Tai dažai, dervos, dalis tepalų, betono ir cemento skiediniai.

Teoriniuose sprendimuose naudojama idealaus skysčio sąvoka. Tai nesuspaudžiamas ir absoliučiai takus skystis. Nagrinėjant idealaus skysčio tekėjimą galima supaprastinti teorinius sprendimus, vėliau juos tikslinant įvedus empirinius koeficientus.

  • Inžinerija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1510 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Skysčių fizika referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Skysčių fizika referatas. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/skysciu-fizika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:14
×