Skysčių fizika


Sroves tolydumo lygtis. Fizika skysciai. Fizika tema skysciai. Skyscio sroves tolydumo. Skysčiai . fizika. Sroves tolydumo lygties isvados. Skystis fizika. Tolydumo ir bernulio lygtys.

Uždaviniai. Supažindinti su skysčio sąvoka. Aptarti skysčių tekėjimą ir dėsningumus. Aptarti apie slėgį stovinčiuose ir tekančiuose skysčiuose. Darbo tikslas. Aptarti fizikinius skysčius susijusius su žmogumi. Skysčiai yra takūs, jų formą įprastinėmis sąlygomis nulemia indo forma. Skysčio molekulės neturi fiksuotos padėties – jos laisvai juda visame tūryje, susidurdamos viena su kita ir keisdamos trajektorijas. Skirtingai nei dujų molekulės, galinčios greitai išsisklaidyti aplinkoje, skysčio molekulės traukia viena kitą, todėl jų pabėgimo į aplinką galimybės yra ribotos. Žmogaus organizmo skysčiai. Skysčio judėjimas. Srovės linija. Skysčio srovės tolydumo lygtis. Bernulio lygtis. Išvados. Literatūra.

Medikams yra svarbios žinios apie organizmo skysčių fizines savybes, prietaisus, kuriais galima tas savybes tirti, skysčių tekėjimo dėsnius.

Mechaniniu požiūriu skysčiai skiriasi nuo kietųjų kūnų pirmiausia tuo, kad jie neturi rimties trinties- net mažiausia jėga sukelia skysčių dalelių judėjimą. Toks teiginys tinka idealiesiems skysčiams. Realiuosiuos skysčiuose, o tokie ir yra gyvuosiuose organizmuose, pastebima vidinė trintis (klampumas), t.t. tam tikras pasipriešinimas, pasislenkant vieniems skysčio sluoksniams kitų atžvilgiu. Pvz: alyva klampesnė negu vanduo.

Realieji skysčiai išsiskiria spūdumu, t.y. Skysčius slegiant, jų tūris truputį mažėja. Visi reiškiniai susiję su klampumu ir spūdumu, apsunkina skysčių judėjimo nagrinėjimą.

Idealiojo skysčio tekėjimo greičio ir srovės vamzdžio skerspjūvio ploto sandauga tam pačiam srovės vamzdžiui yra pastovus dydis: vS=const.

Ši lygtis dar vadinama Bernulio lygtimi, kurią galima nusakyti žodžiais: dinaminio, hidrostatinio ir statinio slėgių horizontaliame srovės vamzdyje suma yra pastovus dydis.

Jei srovės vamzdis yra horizontalus, tai Bernulio lygtis užrašoma taip:.

Kiekviena gyvojo organizmo ląstelė sudaro nepaprastai sudėtingą biologinę sistemą, sugebančią normaliai veikti tiktai esant pastovioms sąlygoms. Tiesioginę ląstelių aplinką sudaro vadinamasis tarpląstelinis audinių skystis. Šio skysčio fizinių savybių ir cheminės sudėties pastovumo palaikymas yra svarbiausia sąlyga, uztikrinanti atskiros ląstelės ir viso organizmo normalų funkcionavimą.

  • MS PowerPoint 186 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (782 žodžiai)
  • Universitetas
  • L
  • Skysčių fizika
    10 - 2 balsai (-ų)
Skysčių fizika. (2011 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/skysciu-fizika.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 22:27
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo